בורסת ת"א

שיגעון עסקת בזק: המכשולים הוסרו - שוב קרובים לעסקה

משרד התקשורת מרמז על אפשרות להענקת היתר לשעבוד מניות בזק אם תוגש בקשה - ובכל מקרה מחזיקי האג"ח באינטרנט זהב הביעו נכונות לספק את דרישת הראל לפיצוי, אם תידרש חלופה לשעבוד

גולן חזני 19:3318.06.19

סאגת סרצ'לייט בזק עדיין לא הסתיימה, כך מתברר - התפתחות מפתיעה נוספת של הרגע האחרון עשויה להוביל בכל זאת לסגירה של עיסקת בזק. ל"כלכליסט" נודע כי משרד התקשורת התערב ושיגר מכתב שבו שלח רמז עבה לפיו יעניק היתר לשעבד את מניות השליטה בבזק למחזיקי האג"ח של ב-יקום.  

במקביל, מסתמן פיתרון לדרישה של הראל לקבל התחייבות לפיצוי במקרה שלא יתקבל היתר שעבוד - דרישה שאותה דחתה הקרן. 

 

על מכתב של משרד התקשורת חתום מנכ"ל המשרד נתי כהן. במכתב נאמר שהמשרד אינו יכול להתייחס ספםיציפית לבקשה שלא הוגשה, אבל עקרונית ובכפוף ל"צו הבזק" אין מניעה שהמשרד יעניק היתר לשעבוד המניות.

 

המכתב שהגיע הערב לידי הצדדים מבהיר מדוע התנגדה הראל לעסקת הרכישה של בי-קום, החברה האם של בזק, בתנאים הקיימים, לנוכח אי הוודאות הנוגעת לאישור השעבוד. הראל ביקשה פיצוי של חצי אחוז בריבית במקרה שלא יהיה שעבוד של המניות לטובת המחזיקים וסרצ'לייט סירבה.

 

נושא הפיצוי נפתר בזכות מחזיקי האג"ח של אינרנט זהב שהודיעו על נכונותם להעניק למחזיקי האג"ח ג' של בי-קום התחייבות לממן את הפיצוי המדובר במקום סרצ'לייט במקרה שלא יתקבל היתר שעבוד. בכך למעשה נפתרת הבעיה בין הראל לסרצ'לייט מבלי שהקרן או הראל יצטרכו לוותר על הדרישות שלהם.

 

בשעה זו מתחדשות השיחות עם סרצ'לייט והציפיה היא שהראל תחזור בה מעמדתה הקודמתצ ותתמוך בהסכם - כך יושג רוב של 75% מבין מחזיקי סידרה ג' לאישור העיסקה, והיא תיחתם.

 

מישל סיבוני מנכ"ל הראל מישל סיבוני מנכ"ל הראל צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

בטל שלח
    לכל התגובות
    x