שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הפסיכיאטר אילן רבינוביץ' נכנס לתחום הקנאביס

רבינוביץ' יחזיק ב-17.5% ממניות חברת ספקטרום קן, שתפעל לטיפול באוטיזם באמצעות קנאביס רפואי. מפעל הקנאביס הרפואי בזלת יחזיק ב-65% מהחברה, והמשקיע דן גילת יחזיק ב-17.5% הנותרים ויכהן כמנכ"ל

צלי גרינברג 08:4316.06.19

הפסיכיאטר אילן רבינוביץ יכהן כראש תחום רפואי בחברת ספקטרום קן (Spectrum Cann), שתפעל לטיפול באוטיזם באמצעות קנאביס רפואי, ויחזיק ב17.5% ממניותיה.

 

 

 

החברה מוקמת כחברת בת של מפעל הקנאביס הרפואי בזלת, שיחזיק ב-65% ממניות החברה, בשיתוף עם היזם והמשקיע דן גילת, שיחזיק ב-17.5% המניות הנותרים ויכהן כמנכ"ל החברה.

 

רבינוביץ' אב לשני ילדים אוטיסטים בתפקוד נמוך ומטפל באוטיזם כ-20 שנה, כאשר במסגרת מרפאתו פיתח התמחות בשימוש בקנאביס רפואי לטיפול באוטיזם.

 

רבינוביץ' מסר ל"כלכליסט" כי "הקושי בטיפול באמצעי תרופתי קונבנציונאלי במטופלי אוטיזם בתפקוד נמוך נובע מהצורך לאזן תופעות משמעותיות כפגיעה עצמית, אפילפסיה, אי שקט מוטורי, חוסר בשינה, בעיות עיכול, הפרעות קשב קשות ועוד. הקושי מוביל לשימוש בתרופות בהתוויות פסיכיאטריות, אשר לעיתים עשויות לגרום לתופעות לוואי נוספות. הניסיון שנצבר במרפאה ישולב במחקר המתוכנן ויסייע להתקדם לשלב הבא בטיפול באוטיזם שהוא רפואה מותאמת אישית המבוססת על נגזרות קנאביס רפואי".

 

 

הפסיכיאטר אילן רבינוביץ' הפסיכיאטר אילן רבינוביץ' צילום מסך: ערוץ 2

 

 

מאיר אריאל, מנכ"ל בזלת ויו"ר חברת-הבת ספקטרום קאן, השקיע כמיליון וחצי דולר באמצעות בזלת בחברת הבת וכמיליון דולר נוספים הושקעו על ידו ועל ידי דן גילת, ששימש בעבר כיועץ לחברת ההשקעות הבריטית Jupiter וכמנכ"ל קרן ההון סיכון אלון. גילת מסר ל"כלכליסט" כי בכוונת החברה לבצע מחקר קליני אשר ירחיב את קשת המוצרים ושיטות הטיפול באוטיזם, וכי החברה צפויה להשיק מוצרים חדשים לשוק כבר בחודשים הקרובים.

 

בספקטרום מעריכים, כי ביכולתם לייצר מוצרי קנאביס רפואי שיפחיתו את התסמינים מהם סובלים אוטיסטים רבים, בהתבסס על מחקרים שבוצעו בחברת האם בזלת בשנים האחרונות.

 

פרופ' ארי אייל, המנהל המדעי של החברה, מסביר, כי "מצאנו שניתן לשפר את תוצאות הטיפולים על ידי תוספת חומרים המכונים טרפנים. בהתמקדות בצרכי מטופלים על הספקטרום האוטיסטי, איתרנו טרפנים ספציפיים הצפויים לשפר את יעילות הטיפול בחרדה, בתוקפנות ובשינה לקויה וכן טרפנים ספציפיים המסייעים בהגברת קשב וריכוז".

 

בזלת היא מפעל ייצור הקנאביס הרפואי הגדול בישראל, הבנוי על שטח של 5,000 מ"ר, עם 1,100 מ"ר חדרים נקיים ויכולת ייצור של כטון קנאביס רפואי ביום. המפעל מייצר קנאביס רפואי מזה שמונה שנים ומדווח, כי ייצר כ-9 מיליון מוצרים סופיים שנמכרו למטופלים, וכי באמתחתו כ-30 משפחות פטנטים שעוסקות בקנאביס רפואי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x