$
שוק ההון

עליבאבא הגישה תשקיף לקראת הנפקה בבורסת הונג קונג

ענקית הסחר המקוון, שגייסה ב-2014 סכום של 25 מיליארד דולר בוול סטריט, תנסה לצאת לסבב גיוס נוסף של 20 מיליארד דולר בבורסה ההונג קונגית - זאת בשל המתיחות בין סין וארה"ב

שירות כלכליסט 10:2213.06.19

חברת הסחר המקוון עליבאבא הסינית הגישה את התשקיף לקראת הנפקה מתוכננת בבורסת הונג קונג, כך מדווחת סוכנות בלומברג המתבססת על אנשים המעורים בנושא.

 

ההנפקה המתוכננת צפויה להיות הגדולה ביותר בהונג קונג מאז 2010, והיא תעזור לחזק את מעמדה של העיר כיעד להנפקות חברות טכנולוגיה סיניות. כמו כן, ההנפקה אמורה להגדיל את ערימת המזומנים של ענקית המסחר המקוון.

 

בחודש שעבר דווח לראשונה על כוונתה של עליבאבא לבצע הנפקה גם בהונג קונג, זאת על רקע ההסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב וסין. באותו הזמן דווח כי היא תנסה לגייס 20 מיליארד דולר בהנפקת המניות.

 

הבחירה של עליבאבא להנפיק את מניותיה בהונג קונג היא הישג לבורסה המקומית, שהפסידה לניו יורק ב־2014 כשהענקית הסינית חיפשה זירה להנפקתה. הסיבה לבחירה לש עליבאבא בניו יורק אז היתה שהמבנה התאגידי של עליבאבא, שנתן עדיפות בדירקטוריון למייסדי החברה על פני בעלי המניות, היה אסור לפי החוקים שאותם קבעה בורסת הונג קונג.

 

בשנה שעברה שינתה הבורסה ההונג קונגית את החוקים והתירה ל"חברות חדשניות" מסין שכבר נסחרות בבורסות אחרות להנפיק מניות בהונג קונג, גם אם המבנה התאגידי שלהן לא עומד בכללים המקומיים.

 

עליבאבא גייסה 25 מיליארד דולר בהנפקה הראשונה של מניותיה בבורסת ניו יורק ב־2014, שהיתה ההנפקה הגדולה אי־פעם. מייסד החברה והמנכ"ל שלה, ג'ק מא, מכר בהנפקה מניות בשווי של יותר ממיליארד דולר שנכנסו לכיסו במזומן. לאחר ההנפקה נשאר מא עם 6% ממניות עליבאבא, השוות מעל 10 מיליארד דולר.

 

עליבאבא עליבאבא צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x