שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

פורר מצטרף לסרצ'לייט: "יש לנו אמון בהנהלת בזק - לא מתכננים שינויים"

כפי שפורסם ב"כלכליסט", דוד פורר חובר לקרן סרצ'לייט בהצעת הרכישה של בי-קום, החברה האם של בזק: "קיימת סינרגיה והתאמה גבוהה בין היכולות שמביא כל אחד מהצדדים לשותפות"

גולן חזני 10:4812.06.19

"לא מתוכננים שינויים בהנהלת בזקאו בכח האדם של החברה", אמר הבוקר (ד') דוד פורר על תכניות קרן סרצ'לייט, אליה חבר לרכישת השליטה בבזק. כפי שנחשף באתר "כלכליסט", סרצ'לייט תיקח על עצמה 80% מהעיסקה ומשפחת פורר 20%. סרצ'לייט ניהלה מו"מ גם עם צבי בארינבוים, אבל שורה של תנאים שהעמיד הביאו לכשלון המגעים.

 

קבוצת סרצ'לייט-פורר תשקיע לפחות 485 מיליון שקל ברכישת האחזקות בחברת בי-קוםהשולטת בבזק. 225 מיליון שקל ישולמו לאינטרנט זהב עבור מניותיה (52%) בבי-קום, סכום שיוזרם ברובו ע"י אינטרנט זהב. בנוסף תזרים הקבוצה 260 מיליון שקל ישירות לב-יקום - בסופו של דבר תחזיק הקבוצה כ-75% ממניות בי-קום.

 

משפחת פורר תממן את הרכישה מהונה העצמי. קרן סרצלייט כשותפה הבכירה תחזיק בזכות למנות את מרבית הדירקטורים בבי-קום ושני דירקטורים לפחות בבזק, כאשר אחד מהם יהיה נציג של פורר בהתאם לדרישות היתר השליטה מטעם משרד התקשורת. 

 

ההצעה תידרש לקבל את תמיכת מחזיקי האג"ח של שתי הסדרות בכל אחת משתי החברות בשבוע הקרוב (2 בכל חברה), ברוב של 75% - רק אז תיחתם העיסקה, כאשר המועד לחתימה אמור להיות ה-18 ביוני לכל המאוחר. לאחר החתימה תוגש העסקה לאישור בית המשפט. היום תתקיים אסיפת מחזיקי האג"ח של בי-קום ומחר של אינטרנט זהב - בשבוע הבא יערכו ההצבעות.

 

"יש לנו אמון מלא בהנהלת בזק והדירקטוריון שמוביל אותה, ובכלל זה בשלמה רודב ודודו מזרחי. לא מתוכננים שינויים בהנהלה וכח האדם בשלב זה", אמר פורר, "אנו מאמינים שמעבר של בזק מחברה ללא שליטה, לחברה שנשלטת על ידי קבוצה יציבה, מקצועית, עם מומחיות בתחום התקשורת וראייה אסטרטגית ארוכת טווח יאפשר לבזק לשמר ולחזק את הובלתה בשוק התקשורת בישראל, להמשיך להיות הבחירה הראשונה של הלקוח, לשמר חדשנות ומובילות טכנולוגיות, ולהשיק מוצרים ושירותים מתקדמים".

 

על החיבור עם סרצ'לייט אמר פורר: "קיימת סינרגיה והתאמה גבוהה בין היכולות שמביא כל אחד מהצדדים לשותפות. לסרצ'לייט יש היסטוריה ארוכה, ניסיון, מוניטין ומיקוד בהשקעה, ניהול והשבחה של חברות בתחום הטולקומוניקציה ברחבי העולם ויציבות פיננסית, ואילו לנו יש נסיון בהשקעות, ניהול והשבחת חברות. סרצ'לייט היא קרן השקעות איכותית, עם היסטוריה ארוכה, ניסיון, מוניטין ומיקוד בהשקעה, ניהול והשבחה של חברות בתחום התקשורת ברחבי העולם. אנחנו מאד שמחים על ההזדמנות לחבור אליהם וסבורים כי הניסיון, הידע והיכולות המשלימים של סרצ'לייט ושלנו יתרמו רבות להצלחת החברה ויצעידו את החברה לשיאים חדשים בשנים הקרובות".

 

דוד פורר דוד פורר צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x