שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דוד פורר יהיה השותף הישראלי של סרצ'לייט אם תשלוט בבזק

קרן סרצ'לייט נדרשת כגוף זר לצרף שותף מקומי לקבוצת השליטה בבזק: פורר ישקיע 100 מיליון שקל ויחזיק ב-20% ממניות השליטה בחברת התקשורת הישראלית

גולן חזני 22:4011.06.19

קרן סרצ'לייט מצרפת שותף ישראלי מפתיע להשקעה המתוכננת שלה ברכישת השליטה בבזק- המשקיע דוד פורר. לפי ההסכם בין שני הצדדים, פורר ישקיע 100 מיליון שקל והוא יחזיק ב-20% ממניות השליטה של סרצ'לייט בבזק.  

סרצ'לייט מחויבת כגוף זר שמחזיק בתאגיד תקשורת גדול לצרף שותף מקומי להשקעה בחברות השליטה בבזק. מועמד נוסף להשקעה זו היה צבי בארינבוים.

 

פורר מחזיק בבעלות על חברת ניאופארם העוסקת בשיווק והפצה של תרופות - ניאופארם שהוקמה עי חותנו של פורר לפני כ-70 שנה מגלגלת לפי הערכות מחזור מכירות שנתי של כ-2 מיליארד שקל. 

 

בשנים האחרונות נכנס פורר להשקעות נוספות, בין היתר כאשר רכש כ-25% מחברת הנדל"ן כלכלית ירושלים - בנו טל פורר מייצג את המשפחה בדירקטוריון החברה.  כיום הם מחזיקים 24.2% מהמניות בשווי 920 מיליון שקל. הכניסה לתחום התקשורת היא כיוון חדש עבור הקבוצה והמהלך מתואר על ידי אנשי הקבוצה כהזדמנות עיסקית.

 

בימים האחרונים נסגרו כמעט כל התנאים המסחריים סביב העסקה שהנקודות המרכזיות שלה הן השקעה של 260 מיליון שקל של סרצ'לייט בבי־קום תמורת 78%-75% ממניותיה, כולל 52% המניות שבידי אינטרנט זהב.

 

במקביל תבצע בי־קום הקצאת מניות בהיקף של 70 מיליון שקל לבעלי מניותיה הקיימים, על פי חלקם היחסי באחזקה בה, ובתנאים זהים להצעת סרצ'לייט.

 

כך, אינטרנט זהב תשקיע 35 מיליון שקל בבי־קום ו־35 מיליון שקל יגיעו מבעלי מניות המיעוט, כאשר סרצ'לייט מתחיייבת, לפי המתווה המתגבש, להשלים חלק זה ככל שתידרש, אם בעלי מניות המיעוט לא יזרימו את חלקם

 

דוד פורר דוד פורר צילום: אוראל כהן

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x