$
בורסת ת"א

מכשיר לבדיקת דום נשימה בשינה של איתמר מדיקל קיבל אישור מה-FDA

המכשיר מעביר את הנתונים למכשיר הסלולרי ומאפשר בדיקה ביתית חד פעמית בעלות של 100 דולר, לעומת המכשיר הקודם מסוגו שדורש בדיקה במעבדה ועולה 5,000 דולר; מנכ"ל החברה: "המערכת תאפשר לנו להיכנס לשווקים נוספים"

צלי גרינברג 13:5406.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת המכשור הרפואי איתמר מדיקל דיווחה היום (ה') שקיבלה את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) לשיווק מכשיר ביתי חדש שמאפשר בדיקת דום נשימה בזמן השינה.

 

מדובר במכשיר ה-WatchPAT One של החברה שמיועד לשימוש חד פעמי. מדובר בגירסה חדשנית למכשיר רב פעמי שמתבסס על טכנולוגיית ה-WatchPAT של החברה לבדיקת דום נשימה בשינה. המכשיר החדש מסנכרן את הנתונים בזמן אמת לטלפון הסלולרי באמצעות אפליקציה ייעודית, בעוד שהמכשיר הקודם אוגר את הנתונים ורק בדיקה במעבדה יכולה לחלץ מתוכו את המידע.

 

נתוני השינה נאספים מהמכשיר במהלך השינה ונשלחים באופן אוטומטי גם לשרת המאובטח של איתמר. עם סיום הבדיקה נשלח דוח מקיף לרופא המטפל.

        

גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל צילום: אוראל כהן

 

      

גירסת המכשיר הקודמת, WatchPAT 300, תמשיך להימכר לצד הגירסה הקיימת. המכשיר החד פעמי יימכר במחיר של כ-100 דולר, ומחירו של המכשיר הרב פעמי יישאר כ-5,000 דולר.

 

גיורא ירון, אחד המייסדים ויו"ר החברה, אמר לכלכליסט כי "אנו מצפים כי הזמינות של מערכת ה-WatchPAT לשימוש חד פעמי תשפר את הגישה לחולה באמצעות העלאת מספר הרופאים שיוכלו להציע את הטכנולוגיה שלנו לחולים שלהם. בנוסף, כבדיקה ביתית חד פעמית, WatchPAT One שימושית במיוחד עבור החולה בבית החולים, שם העברת זיהום באמצעות מכשירים רפואיים לשימוש חוזר היא דאגה משמעותית".

 

מנכ"ל החברה גלעד גליק אמר לכלכליסט כי "המערכת מרחיבה באופן משמעותי את פוטנציאל השוק, הן בשל הזמינות והנוחות שלו והן בשל המחיר הנמוך משמעותית מהמכשיר הקודם. זה יאפשר לנו להיכנס לשווקים מרכזיים נוספים".

 

איתמר מדיקל פועלת בפארק התעשייה בקיסריה, ועוסקת במחקר ובפיתוח של מכשור רפואי לא פולשני לצורכי דיאגנוסטיקה מבדלת, בעיקר בתחומי הקרדיולוגיה והפרעות הנשימה. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב ובבורסת נאסד"ק בשווי שוק של 414.7 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x