$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

הרשימה נסגרה: רונן שטיין, ארז יוסף ודני קולר יתמודדו על תפקיד מנכ"ל בנק הפועלים

על התפקיד היוקרתי יתמודדו כצפוי שני המועמדים הפנימיים החזקים שטיין ויוסף, המשמשים כמשנים למנכ"ל, ולצידם דני קולר, בכיר בבנק שעזב בשנת 2018

רחלי בינדמן 09:4205.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

רשימת המועמדים לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים במקומו של אריק פינטו נסגרה אתמול (ג') וממנה עולה כי מבין 11 המועמדים הסופיים יתמודדו כצפוי שני המועמדים הפנימיים החזקים, רונן שטיין וארז יוסף, המשמשים כמשנים למנכ"ל, ולצידם דני קולר, בכיר בבנק שעזב בשנת 2018.

 

 

עוד עולה מהרשימה כי יעקב אורבך, ראש החטיבה העסקית לשעבר, שעזב את הבנק לקבוצת דלק ועזב לאחרונה גם שם, לא הגיש מועמדות. גם מיכל עבאדי, עד לאחרונה יו"ר בית ההשקעות פסגות, לא תתמודד.

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על פי הערכות, אם שטיין או יוסף לא יזכו בתפקיד, הם צפויים לעזוב את הבנק ולטובת התמודדות על תפקיד מנכ"ל בנק דיסקונט במקומה של לילך אשר טופילסקי, שהודיעה היום על פרישתה ומעבר לקרן פימי.

 

לפי הערכות גם מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח צפויה לפרוש מתפקידה תוך כשנה ומי שצפוי להיות מועמד מוביל להחליפה הוא ראש חטיבת האסטרטגיה בבנק חנן פרידמן.

 

מימין ארז יוסף ורונן שטיין מימין ארז יוסף ורונן שטיין צילומים: סיון פרג'

 

פועלים נסחר בבורסה ללא גרעין שליטה כך שההחלטה נמצאת לחלוטין בידי הדירקטוריון. היו"ר עודד ערן, שעומד בראש ועדת האיתור ורוצה לחדש את כהונתו לשלוש שנים נוספות בסוף השנה, יפעל לקבל הסכמה פה אחד למועמד כדי לא לייצר אנטיגוניזם בתוך הדירקטוריון.

 

יוסף ושטיין נחשבים למועמדים החזקים מתוך הבנק כשמבחינת הדירקטוריון לזכותם עומדת היכרות עמוקה עם בנק הפועלים והיכרות של העובדים והוועד איתם, במיוחד על רקע המגעים הטריים לחידוש ההסכם הקיבוצי וועד שהפף מיליטנטי מבעבר. בנוסף הדירקטוריון מבין כי מינוי חיצוני עלול לערער את מצבת ההנהלה הקיימת ולגרום בהדרגה לעזיבות של מי שראו את עצמם ראויים לתפקיד.

 

אלא שבבנק ישראל המפקח על הבנקים רוצים שיתקיים הליך מינוי אמיתי ולוודא שבניגוד לעבר התפקיד לא נתפר ל"יורש" של המנכ"ל הקודם כמו שפינטו למשל נתפש כיורשו של ציון קינן, קינן של צבי זיו וארז יוסף שמזוהה כבן טיפוחיו של פינטו, אף כי העובדים מאד מחוברים אליו. בנוסף, שטיין ויוסף מגיעים יותר מהצד הקמעונאי ופחות מהצד העסקי שנחלש בבנק בשנים האחרונות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x