$
שוק ההון

אופנהיימר: "טבע תעמוד בקנס של עד 400 מיליון דולר בשנה"

בבית ההשקעות מעריכים כי חברת התרופות תיאלץ לשלם מיליארדי דולרים במסגרת הפרשות המשפטיות בהן היא מעורבת: תיאום המחירים והאופיואידים

חזי שטרנליכט 08:1404.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

  

הנזק לטבע מפרשת האופיואידים, במסגרתה נתבעת החברה, יחד עם חברות תרופות אחרות, בהן ג'ונסון אנד ג'ונסון, על הנזקים שגרמו תרופות משככי הכאבים שהן מייצרות לחולים שהתמכרו אליהן וגם לסביבתם, ינוע בין 500 ל־700 מיליון דולר, כך מעריכים בבית ההשקעות "אופנהיימר".

 

 

 

פרשת האופיואידים היא אחת משתי פרשיות משפטיות גדולות שבהן מסובכת חברת התרופות. במסגרת פרשת האופיואידים, טבע הגיעה בתחילת השבוע שעבר להסדר עם מדינת אוקלוהומה בהיקף של 85 מיליון דולר, אבל נותרו לה עוד 2000 תביעות, שמרביתן מרוכזות בהליך משפטי שיחל באוקטובר השנה, במדינת אוהיו בארה"ב.

 

באופנהיימר התייעצו עם מומחה משפטי כדי להעריך את החשיפה שנותרה לטבע בפרשת האופיואידים וזה העריך כי ההסדר עם אוקלוהומה הוא "עסקה טובה" עבור חברת התרופות. להערכת המומחה המשפטי, החשיפה המשפטית של טבע בתביעה שתידון בהמשך השנה, היא נמוכה יותר מחברות אחרות, שמייצרות תרופות ממותגות, בעוד שטבע מייצרת תרופות העתק.

 

 

מנכ"ל טבע קאר שולץ מנכ"ל טבע קאר שולץ צילום: סיון פרג'

 

הפרשה השנייה נוגעת לתיאום מחירי התרופות הגנריות. בפרשה זו הוגש כתב אישום נגד טבע, בטענה כי פעלה יחד עם חברות נוספות, לתיאום מחירי תרופות במטרה לנפח אותם לכאורה ו"לסדר" את מבנה השוק. באופנהיימר מעריכים כי במקרה זה, צפוי לחברה נזק בהיקף גדול בהרבה. "טבע עשויה להתמודד עם קנסות של מיליארדי דולרים", מציינים בבבית ההשקעות. עם זאת, לפי מה שמציינים באופנהיימר, בתי המשפט עשויים לאפשר פריסה ארוכת שנים של הקנסות. "המאזן של טבע, בהנחה שתבצע מימון מחדש של חלק מהחובות, יכול לעמוד בהיקף שנתי ממוצע של 400 מיליון דולר על פני זמן", מעריכים באופנהיימר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x