$
שוק ההון

דוחות נטו: ירידה של 6% ברווח הנקי ברבעון הראשון

הירידה ברווח הנקי שהסתכם ב-26 מיליון שקל, של חברת המזון ה-6 בגודלה בשוק המקומי, נבעה בעיקר מהרעה בתוצאות תחום הנון פוד, אליו נכנסה החברה עם רכישת חברת פאלאס בשנת 2014

נורית קדוש 12:3629.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מחירי התוצרת החקלאית מזנקים והחקלאים והקמעונאים מגלגלים את האחריות אחד על השני. דוחותיה הכספיים של חברת ביכורי שדה שבבעלות משותפת 50% של קבוצת נטו אחזקות והאחים אילן וששי שבע, חושפים מי נהנה מהמחירים הגבוהים.

 

מדוחות החברה לרבעון הראשון השנה עולה כי הרווח הנקי של החברה זינק ב- 50.7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-9 מיליון שקל. הזינוק ברווח הנקי, נשען על עליה של 49.3% ברווח התפעולי שהסתכם ב-11.9 מיליון שקל, המוסבר ביעילות התפעולית הגבוהה של מתקן החברה בתימורים. הזינוק ברווח התפעולי גבוה יותר מהעליה של 30% ברווח הגולמי שהסתכם ב-65 מיליון שקל, בהמשך לזינוק של 48% במכירות החברה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. זאת ועוד, הזינוק ברווח התפעולי הושג למרות עליה של 26% בהוצאות מכירה, שווק, הנהלה וכלליות שהסתכמו ב-53 מיליון שקל, כתוצאה מהעליה בהיקף הפעילות.

 

עדי עזרא עדי עזרא צילום: שוקה כהן

 

העלייה במכירות שהסתכמו ב-312 מיליון שקל נבעה הן מהתייקרות התוצרת הטריה של החקלאים שהגיעה בחודשים האחרונים לשיא והן מכך שהחברה חזרה השנה לספק פירות וירקות לקבוצת יינות ביתן. ואף קיבלה לראשונה את המכירות לרשת מגה, כמו גם לקוחות מוסדיים חדשים.

 

הזינוק ברווח הנקי של ביכורי שדה, העלה ב-67% את חלקה של נטו אחזקות בראשות עדי עזרא ובניהולו של עמי גולדין, ברווח מהפעילות ל- 4.7 מיליון שקל ברבעון. וסייע לה למתן את הירידה ברווח הנקי של הקבוצה שהסתכם ב-6% ל- 26 מיליון שקל. הירידה ברווח הנקי של חברת המזון ה- 6 בגודלה בשוק המקומי, נבעה בעיקר מהרעה בתוצאות תחום הנון פוד, אליו נכנסה החברה עם רכישת חברת פאלאס בשנת 2014. פעילות הנון פוד עברה ברבעון להפסד בגובה 1.8 מיליון שקל, לעומת רווח של 2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. זאת לצד ירידה של 14.3% במכירות פאלאס ברבעון בשהסתכמו ב- 49.75 מיליון שקל.

 

עיתוי חג הפסח שחל השנה ברבעון השני, בעוד אשתקד חל ברבעון הראשון, הביא לירידה של 3.3% במכירות נטו שהסתכמו ב- 667 מיליון שקל. עיקר הירידה נרשמה בתחום הייבוא והשק המקומי הכולל תוצרת טריה של עופות בכשרות גבוהה, בעוד מכירות מפעלי הקבוצה צמחו. למרות הירידה במכירות, שמרה החברה על הרווח והרווחיות הגולמית בשיעור דומה (13.5%) לזה של השנה שעברה.

 

הירידה ברווחיות הגולמית בתחום הנון פוד ועליה בשיעור הוצאות מכירה והנהלה, הובילו לשחיקת הרווחיות התפעולית של החברה ל-3.9% לעומת 4.4% בתקופה המקבילה אשתקד והדבר חלחל לשורת התחתונה עם ירידה של 7% ברווח הנקי שהסתכם ב-26 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x