שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מפנקת: שופרסל מבקשת לשפר את תנאי העסקתם של המנכ"ל והיו"ר

החברה זימנה אסיפת בעלי מניות לחודש יולי. מבקשת לאשר למנכ"ל אברכהן עלות שכר של 6.78 מיליון שקל לעומת 4.8 מיליון שקל ב-2018, וכן עלות שכר של 1.8 מיליון שקל ל-40% משרה של מאוריסיו ביאור כיו"ר

נורית קדוש 22:0128.05.19

שופרסל נערכת לשפר את שכרם של מנכ"ל החברה איציק אברכהן ושל היו"ר מאורסיו ביאור. החברה זימנה הערב (ג') אסיפת בעלי מניות לחודש יולי, בכדי לאשר מדיניות תגמול מתוקנת לשנים 2020-2023, בטענה לכך שיש להתאים את מדיניות התגמול הקיימת לנסיון שנצבר בחברה.

 

 

בכפוף לאישור השינוי במדיניות התגמול, תידרש האסיפה לאשר החלת מנגנון המענקים החדש על איציק אברכהן, מנכ"ל החברה, תיקון תנאי העסקתו והענקת 101,528 יחידות מניה חסומות, מותנות בביצועים ו-1,660,788 אופציות, ששווין המוערך עומד על כ-9 מיליון שקל. החברה מבקשת שהאסיפה תאשר את העלאת משכורתו של אברכהן, העומדת היום על 138 אלף שקל, לכ-151 אלף שקל. ההעלאה תחול רטרואקטיבית מתחילת 2019. בעקבות השינוי, צפויה עלות שכרו של אברכהן לזנק ל- 6.78 מיליון שקל, לעומת 4.8 מיליון שקל ב-2018.

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עדכון תנאי העסקתו של אברכהן, לרבות הענקת האופציות ויחידות המניה החסומות, אושר פה אחד בדירקטוריון החברה בישיבה שהתקיימה היום בהשתתפות מאוריסיו ביאור יו"ר החברה, שולם לפידות, דיאנה אלשטיין-דן, ושאר הדירקטורים. בנימוקים לעדכון תנאי העסקתו של אברכהן נטען כי הפגין במהלך כהונתו ביצועים בולטים לטובה, לרבות במהלך תקופות מאתגרות שאותן חוותה החברה.

 

עוד נטען, כי על אף התחרות העזה בענף, החברה בהנהגתו של אברכהן הינה המובילה והחדשנית בתחומה, תוך שהיא מיצבה את עצמה כפורצת דרך בתחומים רבים ובכלל זה המחסנים הלוגיסטיים, המותג הפרטי ושופרסל אונליין, כאשר לאברכהן תרומה רבה מאוד לכך. ועדת התגמול הסבירה כי חבילת השכר המוצעת של אברכהן ובכלל זה גם עדכון משכורתו ועיגון תנאי הפרישה שלו, משקפת את רצון החברה לתגמל אותו באופן ראוי, מתוך רצון לשמר אותו בתפקידו וליצור אצלו את התמריצים המתאימים "להמשיך להציג ביצועים מצוינים בניהול החברה".

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן צילום: עמית שעל

 

 

ההתייחסות לפועלו של אברכהן נוגעת לחילוצה של שופרסל מהמשבר שאליו נקלעה בעקבות המחאה בקיץ 2011 ושיפור תוצאות החברה, תוך יצירת מנועי צמיחה עתידייים באמצעות רכישת ניו פארם והקמת רשת Be, הקמת מרכזים לוגיסטיים מתקדמים, חיזוק כוחה של החברה בתחום האשראי ועוד, תוך שיפור הרווחיות לאורך השנים האחרונות, בעיקר בזכות שיפור תנאי סחר מהספקים, שלא הועברו לצרכנים.

 

בעניין מאוריסיו ביאור, יו"ר החברה, תידרש האסיפה לאשר הקצאת 553,596 אופציות של החברה וכן 33,844 יחידות מניה חסומות מותנות ביצועים ששווין הוערך בדירקטוריון בכ-3 מיליון שקל.

 

 

יו"ר שופרסל מאוריסיו ביאור יו"ר שופרסל מאוריסיו ביאור צילום: אוראל כהן

 

 

עלות העסקתו של ביאור שיעניק לחברה שירותי יו"ר בהיקף של 40% משרה, תעמוד על 1.8 מיליון שקל בשנה ותחול רטרואקטיבית מיום כניסתו לתפקיד ביולי החולף. זאת לעומת עלות שכרו של יו"ר החברה לשעבר ישראל ברמן ב-2017, אשר הסתכמה ב-1 מיליון שקל וקודמו בתפקיד רפי ביסקר שעלות שכרו עמדה על 1.2 מיליון שקל.

 

במסגרת השינויים במדיניות המתוקנת לעומת המדיניות הקיימת של החברה, יש שינויים בטווחי שכר הבסיס של המנכ"ל, העלאת תנאי הסף של הרווח התפעולי לצורך קבלת המענק השנתי, העלאת מענק המטרה של הסמנכ"לים ועוד.

 

על רקע זה, פרסמה הערב החברה הצפויה לפרסם את דוחותיה לרבעון הראשון מחר, הנפקה פרטית של 5 מיליון אופציות ו- 310 אלף יחידות מניה מותנות ביצועים, לאברכהן וביאור ולשבעה נושאי משרה נוספים בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x