$
שוק ההון

המיזוג בין אילן-ביו ופי אל טי הציבורית בסכנה

זאת בעקבות בדיקה של רשות ניירות ערך והבורסה בנוגע לפעילות חברת הקנאביס בארה"ב

צלי גרינברג 20:1620.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת פי אל טי דיווחה היום (ב') כי הבורסה הודיעה לחברה שהאישור לרישום הקצאות מניות במסגרת עסקת המיזוג עם חברת הקנאביס אילן ביו, כפופה לתוצאות בחינת הרשות לניירות ערך והבורסה את ההיבטים החוקיים הקשורים לרישום למסחר של חברות ופעילות קנאביס בתחום הפנאי.

 

 

עוד מציינת החברה, כי הפעילות הנבחנת היא פעילותה של אילן ביו בקליפורניה ארה"ב, שהיא הפעילות העיקרית של אילן ביו, שהניבה לה את מירב ההכנסות שעמדו בשנת 2018 על 9.7 מיליון שקל מתוך 16 מיליון השקלים שהכניסה באותה שנה.

 

עו"ד אלי דניאל, מנהל צוות ביומד במחלקת התאגידים של רשות ניירות ערך, אמר בכנס הקנאביס של כלכליסט בתחילת החודש, כי "אחת השאלות שעולות כיום בתחום הקנאביס היא האם הפעילות שלהן בחו"ל, במדינות בהן הפעילות חוקית, מהווה הפרה של החוק הישראלי. אנו לא קובעים מה חוקי ומה לא, אך אם יש סיכונים רגולטוריים שנובעים כתוצאה מפעילות בחו"ל אנו נדרוש מהחברות לפרסם זאת".

 

קנאביס קנאביס צילום: שאטרסטוק

 

גורמים משפטיים אומרים ל"כלכליסט", כי "מדובר בסעיף 38 לפקודת הסמים במסגרתה כל ישראלי שמבצע פעילות סמים לא חוקית מחוץ לישראל כאילו ועבר עבירה. מוצרי פנאי בקנאביס אינם מורשים לשימוש בישראל ולפיכך, כביכול, מדובר בעבירה. אין ספק שעומדת כאן שאלה שהרי פעילות החברה מתבצעת בחו"ל במקום בו הפעילות מוגדרת חוקית, ומשרד המשפטים הוא זה שבוחן הנושא, ויידרש לתת את התשובות לבורסה ולרשות לניירות ערך".

 

מאילן ביו נמסר בתגובה: "פעילות החברה בתחום הקנאביס בארה"ב (למטרות רפואיות כמו גם למטרות פנאי) נעשית על פי דיני מדינת קליפורניה בה מותרת פעילות מסוג זה בדומה למדינות נוספות בארה"ב וגם בקנדה. למיטב הבנתה של אילן ביו, מקור עמדת רשות ניירות ערך והבורסה בישראל, הבוחנת את נושא פעילות הקנאביס למטרות פנאי מחוץ לישראל, בפרשנות משפטית של אחת מהוראות פקודת הסמים המסוכנים. אילן ביו מחזיקה לעניין זה בחוות דעת משפטית, לפיה ההוראה הנ"ל בפקודה אינה חלה על פעילות החברות מקבוצת אילן ביו במדינת קליפורניה בתחום הקנאביס למטרות פנאי, פעילות הכוללת שלושה רישיונות שונים, ומפוקחת חוקית על פי דיני מדינת קליפורניה. למיטב הבנתה של אילן ביו, הרשויות טרם גיבשו עמדה כלשהי בשאלה זו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x