$
בורסת ת"א

הפרידה מארלה שיפרה את הרווחיות של וילי פוד

הרווח הנקי של וילי פוד זינק ב-40% ברבעון הראשון, המכירות צמחו ב-4.8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-98 מיליון שקל

נורית קדוש 16:5019.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הפרידה הכפויה ממחלבת ארלה הדנית, סייעה לוילי פוד לשפר את הרווחיות. חצי שנה אחרי שתם הזכיון של ויליפוד לשווק את מוצרי מחלבת ארלה הדנית ובראשם ממרח החמאה "לורפק", מציגה יבואנית המזון שיפור בכל המדדים הפיננסיים.

 

החברה חתמה את הרבעון הראשון עם עליה של 40% ברווח הנקי שהסתכם ב-15.5 מיליון שקל. החלטת ארלה להעביר את זכיון הפצת מוצריה לשטראוס, לא פגעה במכירות ויליפוד, שהביאה חלופה למוצר הדגל, תחת מותג יורוספרד. מכירות החברה צמחו ברבעון ב-4.8% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ואלה הסתכמו ב-97.8 מיליון שקל.

 

ניתן להעריך שעלות המותג החדש נמוכה יותר וזה מה שהשפיע לטובה על הרווח הגולמי שזינק ב-21.8% ברבעון ל-30.2 מיליון שקל ברבעון. הזינוק ברווח הגולמי העלה את הרווחיות הגולמית של החברה ל-30.9%. השיפור חילחל לשורת רווח התפעולי שזינק ב-31.6% והיווה 12.6% מהמכירות. זאת למרות עלייה (16%) בהוצאות מכירה, שיווק, הנהלה וכלליות כתוצאה מהגדלת מערך המכירות והלוגיסטיקה ומתמיכה שיווקית במותג החדש.

בעלי וילי פוד צביקה ויליגר בעלי וילי פוד צביקה ויליגר צילום: עמית שעל

 

ברבעון החולף, החלה החברה ביישום החלטתה להרחיב את הפעילות לתחום האשראי החוץ-בנקאי והעניקה הלוואה ראשונה בגובה 18 מיליון שקל. עוד במהלך הרבעון, חתמה החברה על שני מזכרי הבנות לרכישת 51% מחברת ביכורי השדה צפון העוסקת בייבוא, הפצה ושיווק של פירות וירקות טריים לשוק הקמעונאי והמוסדי בישראל בתמורה ל-70 מיליון שקל וכן לרכישת 70% ממעדני מיקי העוסקת בייצור סלטים ומוצרי דגים מעושנים בתמורה ל-10 מיליון שקל והלוואת בעלים בגובה 5 מיליון שקל.

 

בתוך כך, בחודש שעבר הודיע משרד הכלכלה כי בכפוף לשימוע, יחלט לחברה ערבות של 132,656 שקל, לאחר שוועדת המכסות מצאה כי החברה לא עמדה בהתחייבותה למכור לפחות 80% ממכסת יבוא החמאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x