$
שוק ההון

היורו חוזר להיסחר מעל ל-4 שקלים: "ה'חלון' של בנק ישראל להעלות את הריבית נסגר"

המטבע האירופי רושם עלייה יומית של 0.3% מול השקל. הדולר שומר על יציבות ברמת 3.57 שקלים לדולר; הכלכלן הראשי של מזרחי טפחות: "צפי לאינפלציה נמוכה והמצב העדין בשוקי חו"ל יקשו על הבנק המרכזי להעלות את הריבית בקרוב"

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

היורו מתאושש משפל של 22 חודשים וחוזר להיסחר מעל ל-4 שקלים ליורו: המטבע האירופי רושם עלייה יומית של 0.3% מול השקל. עוד במסחר במט"ח, הדולר שומר על יציבות ברמת 3.57 שקלים לדולר. 

 

 

הלשכה המכרזית לסטטיסטיקה פרסמה אתמול את מדד המחירים לצרכן שהצביע על עלייה נמוכה יחסית של 0.3%, שהפתיעה את השוק שציפה לעלייה של 0.5%.

 

לדברי רונן מנחם, הכלכלן הראשי של מזרחי טפחות, נתון מפתיע זה לא רק שתומך באפיקי השקעה השקליים הלא צמודים, הוא יפעל לרעת האפיקים הצמודים הקצרים, משום שזה כנראה המדד החיובי הלפני אחרון שאחריו אנו אמורים להיכנס לרצף של מדדי קיץ נמוכים ואולי גם שליליים.

 

"גם מדד המחירים ליצרן, המהווה אינדיקציה ללחצי מחירים עתידיים , לא עלה כלל וסעיף הדיור, שעד כה משך את המדד הכללי כלפי מעלה, מגלה סימני התמתנות", הוסיף.

 

לכן, ממשיך מנחם, "אם היו הערכות שיהיה לבנק ישראל חלון זמן להעלות את הריבית לו היה המדד עולה 0.5% ומעלה, כעת החלון הזה נסגר כנראה, מה עוד שהמצב העדין בשוקי חו"ל יקשה עליו לעשות זאת. כעת יקווה הבנק כי הממשלה בהקמה לא תעמיד תקציב גירעוני מדי שיצריך אותו לשקול את צעדיו".

 

"מדובר כעיקרון בחדשות טובות לשוקי המניות, שנהנים ככלל מנתוני צמיחה טובים ומריבית נמוכה. נתוני הצמיחה לרבע הראשון של 2019 יפורסמו היום ואם יפתיעו לטובה – יהוו תמהיל טוב לשווקים: צמיחה נאה, ללא לחצי אינפלציה", מסכם מנחם.

 

נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x