$
שוק ההון

פוקס רוכשת את השליטה בפעילות אמריקן איגל בישראל

חברת האופנה הישראלית תרכוש 1% ממניות חברת FWS, המשותפת לה ולחברת אמריקן איגל העולמית, תמורת 2.5 מיליון שקל ותעלה לאחזקה של 51% בחברה

אורנה יפת 12:0115.05.19

קבוצת פוקסחתמה עם אמריקן איגל על ההסכם לרכישת השליטה בפעילות אמריקן איגל בישראל. על פי טיוטת הערכת שווי שבוצעה במסגרת המשא ומתן, שוויה של אמריקן איגל ישראל (חברת FWS) מוערך בכ-250 מיליון שקל. קבוצת פוקס תרכוש 1% ממניות FWS בתמורה לכ-700 אלף דולר, כ-2.5 מיליון שקל.

 

 

במסגרת ההסכם נקבע כי לאחר השלמת העסקה, קבוצת פוקס תחזיק ב-51% ממניות חברת FWS ואמריקן איגל תחזיק ב-49% מהמניות.

 

מה דעתך על מניית פוקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

FWS היא חברה בת בבעלות מלאה של פוקס שהוקמה ב-2015 ואליה הועברו הפעילויות של המותגים אמריקן איגל ומותג ההלבשה התחתונה earie.

 

באותה העת קיבלה אמריקן איגל העולמית אופציה, אותה מימשה כעת, לרכוש 50% מהפעילות של המותג בישראל בתמורה ל-12.6 מיליון דולר, סכום שלא שיקף רווח או הפסד לפוקס ואשר אמריקן איגל שילמה במלואו לפוקס. במסגרת העסקה תשלם אמריקן איגל הפרשים להשלמת העסקה בהיקף של 1.6 מיליון דולר.

 

השלמת העסקה תתקיים ב-1 ביולי 2019, וכפופה לאישור הממונה על התחרות. ההסכם מאפשר לקבוצת פוקס לשלוט בפעילות אמריקן איגל ישראל ולקבל החלטות שעד כה התקבלו במשותף עם החברה הבינלאומית. עם השלמת העסקה, תאחד פוקס החל מהרבעון השלישי של 2019 את תוצאות אמריקן איגל בדו"חות הקבוצה. בנוסף, אמריקן איגל העולמית האריכה את הזכיון של פוקס לייצור של בגדי הילדים תחת המותג אמריקן איגל קידס לחמש שנים נוספות, עד 2024.

 

הראל ויזל - בעלי פוקס הראל ויזל - בעלי פוקס צילום: עמית שעל

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x