$
שוק ההון

רציו: דו"ח חדש גילה פוטנציאל ל-2 מיליארד חביות נפט בפרויקט קייצ'ור

השותפות פרסמה דו"ח משאבים של חברת NSAI שסרקה 40% משטח המאגר הנמצא ליד גיאנה שבדרום אמריקה; בנוסף דיווחה כי החליטה שלא לדלל את חלקה בפרויקט

חזי שטרנליכט 17:0714.05.19

שותפות רציו פטרוליוםשבין הגורמים המחזיקים בה נמצאת שותפות רציו וקבוצת דלק, זינקה היום בבורסה ב-13%, לאחר שהחליטה שלא לדלל את חלקה בבלוק קייצ'ור שבו היא מבצעת חיפוש אחר חביות נפט ליד גיאנה שבדרום אמריקה.

 

השותפות פרסמה היום דו"ח משאבים של חברת NSAI שמצא שבחלק מתתי הרישיונות (9 פרוספקטים) זוהה פוטנציאל ל-2 מיליארד חביות נפט. לדבריה לאחר שחברת אקסון, מפעילת הבלוק בו היא שותפה, בחרה לבצע קידוח אקספלורציה היא החליטה לשמור על חלקה. עד כה פוענחו 40% משטח הבלוק, שהם שטח של בערך 5,700 מ"ר. שטח הבלוק הכולל עומד על 13 אלף קמ"ר.

 

מה דעתך על מניית רציו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

איתי רפאל, מנכ"ל רציו פטרוליום מציין כי השותפות החליטה לשמור על חלקה בבלוק (25%). בסמוך לבלוק שבו שותפה רציו פטרוליום, מצאה סטברוק עד היום מעל 5.5 מיליארד חביות נפט. הקידוח הראשון צפוי לקראת סוף המחצית הראשונה של שנת 2020 והוא ייערך בפרוספקט TANAGER המכיל על-פי דוח המשאבים כ- 256 מיליון חביות (U2) בהסתברות גיאולוגית של 72% למציאת נפט.

 

אית רפאל אית רפאל צילום: אוראל כהן

 

העלות של הקידוח עדיין לא ידועה רשמית אך גורמים בענף מציינים שקידוחים בסדר גודל ובתנאים דומים עלה בסביבות 60 מיליון דולרים. לכן, עבור חלקה של רציו פטרוליום המשמעות היא השתתפות בקידוח בהיקף של 15 מיליון דולר.

 

כאשר בקופתה יש 20 מיליון דולרים, נכון לדו"חות הכספיים לסוף 2018. כמו כן, יש לה אופציות עמוק בכסף שיאפשרו לה לגייס סכום נוסף דומה למה שיש לה בקופה.

 

אקסון שותפתה של רציו פטרוליום והמפעילה בבלוק קייצ'ור, מצאה עד היום בבלוק הסמוך מעל 5.5 מיליארד חביות נפט ב- 13 תגליות. סיכויי הצלחה של אקסון בגיאנה קרובים ל- 90%, נתון יוצא דופן בתעשיית החיפושים. רציו פטרוליום מחזיקה 25% מהזכויות בבלוק. אקסון, מפעילת הבלוק מחזיקה 35%, הס 15% והשותף המקומי 25% מהזכויות בבלוק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x