$
בורסת ת"א

החל ממחר: מו"מ מרתוני לשיפור הצעת רכישת השליטה בבזק

נציג קרן סרצ'לייט האמריקאית ומחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב ובי-קום יחלו מחר בבוקר במרתון מגעים שיימשך יומיים בניסיון נוסף להגיע להסכמות על מכירת השליטה בבזק

גולן חזני 20:2011.05.19

בניסיון נוסף להגיע להסכמות יחל מחר בבוקר מרתון מגעים שיימשך יומיים בין נציג קרן סרצ'לייט האמריקאית ומחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב ושל בי־קום – שמחזיקה בהיתר שליטה בבזק.

 

סרצ'לייט נענתה בשבוע שעבר לבקשתם של דורון תורג'מן ועמי בר לב, המנכ"לים של אינטרנט זהב ובי־קום בהתאמה, והאריכה את תוקף ההצעה האחרונה שלה לבעלי האג"ח בשתי החברות עד יום שישי. זאת, אחרי ש־97% מהמחזיקים הלא נגועים באג"ח ג' של בי־קום (שלא מחזיקים באג"ח ב') הצביעו לפני יום העצמאות נגד קבלת ההצעה.

 

 

 

סדרה ג' היא הגדולה באג"ח בי־קום, עם חוב של 2.25 מיליארד שקל, מול 225 מיליון שקל באג"ח ב' שרוב (75%) המחזיקים בה אישרו הצעת סרצ'לייט. סדרה ב' אמורה להיפרע כולה עם קבלת ההצעה. נציגות אג"ח ג', שכוללת את עופר גזית ויאיר שילה, המליצה למחזיקים בצעד חריג להצביע נגד ההצעה, תוך שהיא הודפת לחצים מצדם של סרצ'לייט, מחזיקי אג"ח ב' של בי־קום, שמיוצגים על ידי מעיין פז ובוריס שניידמן, ומחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, שמיוצגים על ידי אדוארד קלר ושלומי ברכה.

 

מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן צילום: אוראל כהן

 

 

בעלי אג"ח ג' לוחצים על סרצ'לייט לשפר את הצעתה עד יום שלישי, כדי שניתן יהיה להצביע עליה עוד השבוע. המגעים מתנהלים מול סרצ'לייט בלבד בגלל שהצעתו של גד זאבי לא עולה לפסים מעשיים, זאת אחרי שלא הצליח להציג הוכחת יכולת להעמדת 950 מיליון שקל לטובת ההצעה שלו. אם סרצ'לייט תפרוש, זאבי יישאר לבדו במשחק, ויוכל לנסות לשפר עמדות מול המחזיקים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x