$
בורסת ת"א

זה האיש שמחבר בין נטו ונאוי, שתי החברות שנחקרות ברשות ני"ע

רשות ני"ע פשטה שלשום על משרדי שתי החברות כחלק מחקירת שימוש במידע פנים; הקו המשותף עובר דרך מנכ"ל נטו עמי גולדין, שכיהן עד אוגוסט 2017 כדירקטור חיצוני בחברת האשראי נאוי; החברה חשופה לנתונים פיננסיים שקשורים לנטו, אך השיבה ב-2017 לפניית כלכליסט כי גולדין לא נכח בוועדות שבהן היה חשש לניגוד עניינים

רחלי בינדמן 15:5602.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ביום אחד פשטו חוקרי ניירות ערך על משרדים של שתי חברות ציבוריות - חברת ניכיון הצ'קים נאוי וחברת המזון נטו. שתי החברות דיווחו היום על חיפוש שערכו החוקרים ביום שלישי, במסגרת חקירה בנוגע לשימוש במידע פנים, אבל אף גורם לא ציין שיש קשר בין החקירות. החברות דיווחו על בכירים שזומנו לחקירה במשרדי הרשות, וגם היום נחקרים במשרדי הרשות מעורבים בפרשה.

 


החיבור בין שתי החברות נוגע לאדם אחד – עמי גולדין, מנכ"ל נטו, שכיהן עד אוגוסט 2017 כדירקטור חיצוני בנאוי. חודש לפני התפטרותו של גולדין מנאוי, ענף המזון ריכז עניין בבורסה על רקע סכסוך בין נטו לרשת יינות ביתן, כשנטו עצרה את האספקה לרשת הסופרמרקטים שבבעלות נחום ביתן בשל חשש לאי עמידה בתשלומים.

עמי גולדין, מנכ"ל נטו עמי גולדין, מנכ"ל נטו


       

בעקבות הסכסוך המתוקשר פנה ביולי 2017 כלכליסט לרשות שוק ההון, המפקחת על נאוי כנותן אשראי חוץ בנקאי, בשאילתה בזו הלשון "עמי גולדין הוא מנכ"ל חברת נטו. האם אין בעיה עם זה שגולדין יושב כדירקטור וחבר ועדת אשראי בחברת האשראי החוץ בנקאי נאוי? הלא הוא נחשף דרך נאוי למידע על מצב לווים של נאוי שחלקם ספקים של יינות ביתן ועל פניו מידע זה יכול לעבור לנטו. האם אין איסור על דירקטור בגוף פיננסי לשבת בתפקיד בכיר בגוף ריאלי?".

ברשות שוק ההון לא הגיבו אז באופן רשמי ואילו בנאוי מסרו כי פנו לייעוץ משפטי שאמר שאמנם יש חשש לניגוד עניינים ולכן עמי גולדין לא

היה נוכח בוועדות בהן עלו דיונים הקשורים להעמדת אשראי לחברות שבהן גולדין עבד במקביל. אלא ששבועיים בלבד לאחר הפנייה של כלכליסט גולדין התפטר מתפקידו "בנסיבות אישיות".

בדיווחים של נטו ושל נאוי מהבוקר אין שום אזכור על הקשר בין שתי החקירות ואין אישוש לכך שיש ביניהם אמנם חוט מקשר. גם רשות ני"ע לא דיווחה על קשר בין החקירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x