$
שוק ההון

דיווח שוטף

נעילה שלילית בבורסת ת"א; כלל קפצה ב-7%, נאוי מחקה 5%

המדדים ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.6%; רשות ני"ע פשטה על משרדי נאוי ונטו וחקרה בכירים בחברות בחשד לשימוש במידע פנים, נטו איבדה 3.5%; אלשטיין מכר 10% מכלל שבשליטתו; בסיכום שבועי - פועלים עלה ב-5.2%, החברה לישראל מחקה 11.8%

כתבי שוק ההון 17:3802.05.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אחרי הנעילה: תדיראן דיווחה כי רביד קימיה, משנה למנכ"ל תדיראן וסמנכ"ל הכספים ופיתוח עסקי של החברה, מסיים את תפקידו. קימיה מונה לתפקיד בדצמבר 2016 ויסיים את תפקידו ביולי הקרוב. קימיה מסר: "לאחר תקופה של עשייה אינטנסיבית בקבוצת תדיראן אני חש כי הגיעה העת לעבור לאתגר הבא. הייתה לי הזכות להיות חלק ממשפחת תדיראן ולקחת חלק בהובלת הצמיחה בה. בתקופה זו, שמנו דגש על חיזוק הקבוצה ופיתוח מנועי צמיחה, בין היתר באמצעות מעבר מהתקשרות עם ספק בלעדי לעבודה עם מספר ספקים, רכישת השותף והאצת הפיתוח בתחום ההתייעלות האנרגטית והשקת הפעילות הבינלאומית. כל זאת תוך שמירה על מעמדה המוביל של תדיראן בתחום מיזוג האוויר בישראל והמשך צמיחתה".

 

17:25 - נעילה שלילית בבורסה: המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.6%, ת"א בנקים מחק 1.3% מערכו. כלל ביטוח קפצה ב-7% על רקע פרסום כלכליסט על מכירת 10% ממניות החברה. נאוי מחקה 5.1% ונטו נחלשה ב-3.5%, שתיהן על רקע חקירת רשות ני"ע. טבע ננעלה ביציבות אחרי הדוחות, וריכזה את המחזור הגבוה בבורסה. דלק קידוחים הובילה את ת"א 35 וקפצה ב-2.9%, אופקו ירדה ב-3.6% בתחתית המדד.

בסיכום שבועי: ת"א 35 ירד ב-1.6%, ת"א 125 נחלש ב-1.8%, ת"א 90 נסוג ב-2.7%. מדד הבנקים הוא היחיד מבין המדדים המובילים שסיים את השבוע בתשואה חיובית, ועלה ב-1.2%. מדד הנפט וגז מחק 3.3%, ת"א נדל"ן איבד 2.5%. פועלים רשם את התשואה הגבוהה ביותר בת"א 35 עם עלייה שבועית של 5.2%, החברה לישראל סגרה את המדד ואיבדה 11.8% מערכה.

16:30 - אחרי נאוי, גם חברת המזון נטו אחזקות דיווחה שרשות ני"ע ערכה חיפוש במשרדיה ביום שלישי השבוע, וכי בכיר בחברה נחקר בחשד לשימוש במידע פנים. הקו המקשר בין נטו לנאוי עובר דרך מנכ"ל נטו עמי גולדין, שכיהן עד אוגוסט 2017 כדירקטור חיצוני בחברת האשראי החוץ בנקאי נאוי. החברה חשופה לנתונים פיננסיים שקשורים לנטו, אך השיבה ב-2017 לפניית כלכליסט כי גולדין לא נכח בוועדות שבהן היה חשש לניגוד עניינים.

טבע מוחקת 3.5% אחרי פרסום הדוחות.
    

עמי גולדין עמי גולדין צילום: שוקה כהן        
14:20 - כלל ביטוח מזנקת ב-9% אחרי הפרסום בכלכליסט על מכירת המניות, טבע בהפסקת מסחר בבורסת ת"א, ומטפסת ב-2% בטרום המסחר בניו יורק.

14:10 - טבע פירסמה את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2019. חברת הפארמה התעלתה על תחזיות הרווח והציגה רווח מתואם של 60 סנט למניה - סנט אחד מעל ציפיות האנליסטים. התחרות בגרסאות הגנריות של הקופקסון הורידה את ההכנסות ב-15% ל-4.3 מיליארד דולר, מתחת לציפיות השוק.

13:45 -
דרמה בכלל ביטוח: כלכליסט חשף שאלשטיין מוכר 10% מהחברה לשני משקיעים. המשקיעים, ששמם לא נחשף, ישלמו 300 מיליון שקל עבור המניות - משקיע נוסף יקבל אופציות ל-5% מהחברה; מוקדם יותר השבוע פנו מחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי לבית המשפט בבקשה למנוע את המשך מכירת המניות על ידי הנאמן משה טרי.

 

13:30 - אלומיי קפיטל מודיעה על מכירת 49% מטלאסול לפי שווי של כ-33 מיליון יורו לפרויקט. המחיר מהווה פרמיה של 12.8 מיליון יורו בהשוואה להוצאות אלומיי.

 

11:45 - רשות ני"ע פשטה על משרדי נאוי; בכירים זומנו לחקירה.זאת במסגרת חקירה של הרשות בנוגע לעבירות שימוש במידע פנים בחברת האשראי החוץ בנקאי; לאחרונה בחנה החברה להיכנס כמשקיע מהותי בחברת כרטיסי האשראי ישראכרט שהונפקה בבורסה.

 

11:00 - טבע הודיעה על השקת הגרסה הגנרית של טבליות לטיפול ביתר לחץ דם ריאתי. "ההשקה של טבליות ambrisentan בארה"ב היא תוספת חשובה לצבר המוצרים הגנריים הצומח שלנו המונה כמעט 60 תרופות גנריות שונות לטיפול במחלות לב ודם", אמר ברנדן או'גריידי, סמנכ"ל בכיר בטבע. התרופה רשמה מכירות שנתיות בהיקף של 247 מיליון דולר בארה"ב, על פי נתוני IQVIA, נכון לפברואר 2019.

 

10:10 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא מתייחס למסחר: היום בשלב הנעילה קרנות הסל יבצעו את התאמות האחזקה שלהן במניות במסגרת עדכון המשקל החודשי של חודש מאי.

 

במסגרת עדכון המשקל של חודש יוני, שיחול ב-6.6, מניית ישראכרט תכנס במסגרת המסלול המהיר למדדי ת"א 90 ומדד ת"א 125 ופיננסים ותזכה לביקוש של 120 מיליון שקל מקרנות הסל (מנגד, באותו מועד צפוי היצע מצרפי למניות מדדים אלו). בנוסף, באותו מועד מניית יוטרון תכנס למדדי צמיחה ולמדדי הטכנולוגיה ותזכה לביקוש של כ-600 אלף שקל.

 

בסוף חודש מאי יתבצע עדכון הרכב המדדים הרבעוני של חברת המדדים MSCI. השינויים בעדכון זה יפורסמו בעוד כשבועיים. המניות הישראליות במדדי MSCI מחולקות למדד המניות הגדולות ולמדד המניות הקטנות. מדד המניות הגדולות מכיל היום 11 מניות. בזק נכללת במדד המניות הגדולות, למרות שערך השוק שלה הוא 6.7 מיליארד שקל בלבד. מנגד, המניות דיסקונט (ערך שוק של 16.2 מיליארד שקל) וסייבר ארק (ערך שוק של 16.5 מיליארד שקל) נכללות במדד המניות הקטנות. ל MSCI יש באפר שנדרש לצורך תחלופת מניות בין המדדים (למנוע תחלופת יתר), אך בגלל הפער הגבוה בערכי השוק בסבירות גבוהה המניות דיסקונט וסייבר ארק יכנסו למדד המניות הגדולות על חשבון מניית בזק. החלפה זו צפויה להזרים ביקושים נטו של מספר עשרות מיליוני שקלים למניות שנכנסות למדד ומנגד היצע של עשרות בודדות של מיליוני שקלים למניית בזק.

 

הטבלה המצורפת מרכזת את הביקושים וההיצעים שהן יזרימו למניות השונות.

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

09:45 - המסחר נפתח בירידות של עד 0.4% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. תנודות בולטות: נייס מאבדת 1.2%, טבע עולה ב-0.7.

 

09:30 - קרן התשתיות והאנרגיה, ג'נריישן קפיטל, שהוקמה בחודש מאי 2018 וביצעה בפברואר 2019 הנפקה ראשונית לציבור (IPO), גייסה עד היום הון של כ-350 מיליון שקל. במסגרת הנפקת המניות והאופציות שביצעה אמש, גייסה ג'נריישן קפיטל כ- 18 מיליון שקל, מתוך סך ביקושים בהיקף של כ- 25.7 מיליון שקל. תמורת ההנפקה תשמש להמשך תנופת פעילות קרן ההשקעות. ג'נריישן קפיטל צפויה להצטרף היום למדד 60SME.

 

07:30 - סוגרים שבוע בבורסת ת"א: המסחר באחוזת בית ייפתח על רקע הירידות שנרשמו אמש במדדים המובילים בוול סטריט.  לאחר החלטת הפד להותיר את הריבית ללא שינוי לפרק הזמן הקרוב. המדדים האמריקאים שירדו בעד 0.8% רשמו את יום המסחר הגרוע ביותר מזה חודש.

 

החלטתו הצפויה של הבנק המרכזי האמריקאי דחפה כלפי מעלה את ההחוזים על ריבית פד שמצביעים כעת על סבירות של למעלה מ-50% להפחתת ריבית עד סוף השנה. עם זאת, עפר קליין, ראש אגף מחקר וכלכלה בהראל מעריך כי נתוני הצמיחה החזקים מהצפי, האבטלה הנמוכה והשיאים החדשים במדדי המניות לא מצדיקים הורדת ריבית השנה. לדבריו, הנתונים הכלכליים תומכים גם בהמשך חוזקו של הדולר.

 

אתמול, הבורסה בתל אביב שמרה על יציבות כאשר מדד ת"א 35 ננעל ברמת הפתיחה, ת"א 125 נחלש ב-0.1%. מניית פועלים בלטה לחיוב עם קפיצה של 4% במחזור הגבוה בבורסה, לאומיעלה ב-1.6%, בזק איבדה 1.6% ביום ירידות שביעי. החברה לישראל איבדה 3.3% וננעלה בתחתית מדד ת"א 35, נובה מחקה 4.6% אחרי הדוחות.


 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x