$
שוק ההון

בגלל ה"היי": משקיעי ביונד טיים התעלמו מהאותיות הקטנות וצפויים להפסיד את התחתונים

הדיווח של השלד הבורסאי על מיזוג פעילות קנאביס הוביל להסתערות של משקיעים על המניה, מבלי שקראו את תנאי נייר הערך; מחיר המניה זינק ל-5,000 שקלים - מחיר המשקף לשלד שווי שוק הזוי של 9.76 מיליארד שקל; כל מי שימשיך להחזיק מניות צפוי לאבד עד 99.9% מהשקעתו תוך חודשים בודדים

אורי טל טנא 10:4230.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

השלד הבורסאי ביונד טייםדיווח אתמול (א') על עסקה למיזוג עם חברת שיח שריד – אחת מיצרניות הקנאביס הגדולות לשוק המקומי. לשיח שריד כושר ייצור של 3 טון קנאביס רפואי בשנה, ונתח שוק של 17% מלקוחות הקנאביס הרפואי בישראל. הדיווח הוביל להסתערות של משקיעים על המניה, מבלי להבין את תנאי נייר הערך.

 

 

היום יש 1,952 מניות רשומות של ביונד טיים, אך בקרוב יועברו 1.95 מיליון מניות נוספות לידי עורך הדין ויקטור תשובה שרכש את השלד הבורסאי. עורך הדין תשובה, כנראה, מחזיק את המניות כנאמן של עדי צים. לכן, כמות המניות האמיתית של ביונד טיים, עוד לפני המיזוג עם חברת שיח שריד, היא 1.952 מיליון מניות. המשקיעים במניה הקפיצו את מחיר המניה ל-5,000 שקלים למניה - מחיר המשקף לשלד הבורסאי שווי שוק הזוי של 9.76 מיליארד שקל.

 

כל מי שימשיך להחזיק מניות צפוי לאבד כ-99.8% עד 99.9% מההשקעה בתוך חודשים בודדים. חברת ביונד טיים מבהירה את כמות המניות הרלוונטית הן בדיווחים שלה על המיזוג עם שיח שריד, ונתון זה מופיע בבהירות גם בדו"ח השנתי של ביונד טיים, אך המשקיעים במניה מתעלמים מאתן עובדות בסיסיות.

 

על פי מתווה העסקה ביונד טיים תבצע גיוס הון שיכניס לקופתה לפחות 38.5 מיליון שקל (וידלל עוד יותר את בעלי המניות). ולאחר הגיוס תתמזג עם שיח שריד שתקבל (הן החברה והן עמלות למתווכחים) בין 78% ל 83.5% מהחברה הממוזגת. בכך למעשה שיח שריד נכנסת לבורסה מהדלת האחורית, ומגייסת 38.5 מיליון שקל לפעילות שלה, תמורת 16.5% עד 22% מהחברה.

 

עבור מחזיקי מניות ביונד טיים מדובר בדילול נוסף ביחס שיעמוד על 4.5 עד 6. כלומר, השווי הנוכחי של המניה משקף ערך של כ-45 עד 60 מיליארד שקל לחברה הממוזגת. כיוון שהערך הצפוי לחברה הממוזגת הוא מספר מאות מיליוני שקלים לכל היותר, מחיר מניית ביונד טיים צפוי לקרוס.

 

 

קנאביס קנאביס צילום: שטארסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x