$
שווקי חו"ל

הולכת לוול סטריט: WeWork הגישה תשקיף חסוי לקראת הנפקה

חברת חללי העבודה המשותפים הודיעה היום כי הגישה את התשקיף כבר בדצמבר, ולאחרונה הוגשו עדכונים למסמכים; המשמעות היא שההנפקה בפועל צפויה להתבצע בקרוב; שווי החברה הוערך בסבב הגיוס האחרון שביצעה ב-47 מיליארד דולר, אך האג"ח שלה נסחרו מאז בתשואת זבל

סופי שולמן 22:0229.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת חללי העבודה We (לשעבר: WeWork) מסרה היום (ב') כי הגישה תשקיף לרשויות הפדרליות לקראת הנפקת מניות ראשונית (IPO), וזאת באופן חסוי. לפי הודעת מייסד החברה אדם נוימן ההליך בוצע בדצמבר שעבר, ולאחרונה הוגשו עדכונים למסמכים. המשמעות היא שההנפקה בפועל צפויה להתבצע בקרוב.

 

 

 

"אנו מתמקדים באופן שבו ניקח את העסק שלנו לשלב הבא בכל מובן", כך כתב נוימן לעובדים בדברים המתפרסמים בניו יורק טיימס. תוכניתה של החברה לצאת להנפקה ב-2019 כבר הייתה ידועה, אך עד היום לא עשתה צעדים גלויים בעניין

 צילום: בלומברג

 

שווי החברה הוערך בסבב הגיוס האחרון שביצעה ב-47 מיליארד דולר, אז גייסה 8.5 מיליארד דולר, חלקם באמצעות אג"ח. על אף ההתלהבות סביב החברה שהוקמה על ידי נוימן הישראלי ומיגל מקלווי, האג"ח נסחרו מאז ההנפקה בתשואת זבל.

 

מכיוון שמסמכי ההנפקה עדיין חסויים, לא נחשפו באופן רשמי הביצועים שלה. עם זאת בתקופה האחרונה הציגה החברה מספרים אחדים המשקפים את פעילותה ובראשם ההפסד העצום של 2 מיליארד דולר שרשמה ב-2018. מדובר בהפסד כפול מזה של 2017. לצד ההפסד הוכפלו גם ההכנסות לרמה של 1.82 מיליארד דולר. ההפסד של We נובע בעיקר מהתרחבות מואצת ברחבי העולם, שכן היא פועלת כבר ב-100 ערים שונות.

 

ההנפקה הצפויה של We תצטרף לגל הנפקות חברות הטכנולוגיה בחודש האחרון במסגרתה כבר הונפקו חברת הנסיעות השיתופיות ליפט והרשת החברתית פינטרסט. בשבוע הקרוב אמורה להתרחש בניו יורק הנפקת השנה - הפיכתה לציבורית של חברת ההסעות אובר לפי שווי של 85 מיליארד דולר.

 

המשקיעה הגדולה בחברה עד היום היא סופטבנק היפנית, והיא עשתה זאת לראשונה ב-We לפני שנתיים. עם זאת, בסבב האחרון נסוגה הענקית היפנית מכוונתה להשקיע 16 מיליארד דולר והשקיעה לבסוף 2 מיליארד דולר בחברה, ובכך הגיעה השקעתה הכוללת בה ל-10.5 מיליארד דולר. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x