$
בורסת ת"א

עסקת בזק: אין הסכמות בין נציגי סרצ'לייט ובי-קום

על רקע הצעתו של גד זאבי, הסתיים אמש המו"מ בין אנשי הקרן והחברה השולטת בבזק ללא הסכמות; נציגות מחזיקי האג"ח הופתעה מהצעת סרצ'לייט, שמסרבת להזרים יותר מ-250 מיליון שקל כפי שסיכמה עם אינטרנט זהב ודורשת בין היתר הקפאה מוחלטת של 3 שנים בקובננטים

גולן חזני 11:4025.04.19

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

נציגי קרן סרצ׳לייט עזבו אמש (ד') את ישראל מבלי להגיע להסכמות מול מחזירי האג"ח של בי-קום, המחזיקה ב-26% מבזק, על רכישת החברה.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי אתמול נערכה בפעם הראשונה פגישת היכרות מרובת משתתפים בין נציגי סרצ'לייט בראשות דארן גלאט השותף בקרן לנציגי האג"ח של בי-קום. כן נכחו נציגי הנושים של החברה, נציגי אינטרנט זהב השולטת בה ונציגי נושיה. בפגישה זו הציגה סרצ'לייט לראשונה את הצעתה לבי-קום ולנציגות מחזיקי אג"ח ג' שלה, ותוכנה התקבל על ידם בהפתעה. זאת על רקע ההצעה הקיימת של גד זאבי להזרים 950 מיליון שקל לבי-קום. זאבי כזכור נידחה ע"י מחזיקי האג"ח של החברה האם אינטרנט זהב שחייבת לנושיה 720 מיליון שקל. אלה העדיפו את סרצלייט לאור אמונה כי ביכולתה להבריא את בזק.

 

 צילום: אוראל כהן

 

גלאט אמר כי סרצ'לייט לא מוכנה להזרים לבי-קום שום סכום נוסף מעבר למה שכבר סיכמה עם אינטרנט זהב להזרים דרכה כלומר 250 מיליון שקל וכי היא מבקשת הקפאה מוחלטת של שלוש שנים בקובננטים מול המחזיקים (כיום ירידה מתחת ל-650 מיליון שקל מהווה הפרה ועילה להעמדה לפרעון מיידי); תשלום מלוא החוב לאג"ח ב' של בי-קום בסך 250 מיליון שקל מיד בהשלמת ההסדר; דחייה של חלק מתשלומי הקרן של אג"ח ג' להם חייבת בי-קום 2.2 מיליארד שקל לסוף התקופה (נובמבר 2024); והורדת הריבית לכ-2.5% בהסתמך על מוניטין המשקיע החדש שייכנס לתמונה.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

סרצ'לייט ביקשה מנציגות בי-קום תשובה עקרונית ומיידית והסכם מפורט עד שבוע הבא משום שהיא אינה מוכנה לסגת מהמועד הסופי שנקבע עם אינטרנט זהב בהצעה - 10 במאי. עופר גזית, שמונה לנציגות בי-קום ג' לפני כשבוע, הגיב מטעם נציגות מחזיקי האג"ח בפגישה ואמר כי אילו ניתנה לנציגות הזדמנות לשבת בשולחן המו"מ של אינטרנט זהב וסרצ'לייט הדבר היה יכול היה לחסוך זמן רב ואי הבנות. גזית הוסיף כי מחזיקי האג"ח של בי-קום לא יוכלו לנהל מו"מ תחת אולטימטום רק משום התסכול הרב של סרצ'לייט אשר נובע מהתארכות המו"מ עם אינטרנט זהב, וזאת על פני כחצי שנה. לדבריו, הם גם לא יוכלו לקבל את הסיכומים של סרצ'לייט מול אינטרנט זהב בנושא הזרמה של 250 מיליון שקל בלבד לחברה.

 

הוא אמר כי "אנו מאוד מכבדים את סרצ'לייט: יש לה את פרופיל המשקיע האופטימלי מבחינתנו, ואנו מחוייבים וגם ערוכים למצות את מו"מ מולכם במהירות רבה מאוד. עם זאת חשוב לנו להדגיש: יש לנו חלופות ולא רק בדמות משקיעים אחרים, כגון גד זאבי, ונוכל גם להגיע להסדר מול החברה ללא הכנסת משקיע שיכלול המרה של חלק מהחוב למניות והמתנה להתאוששות של בזק".

 

בי-קום מחזיקה כאמור בשליטה (26%) בבזק. אינטרנט זהב מחזיקה ב-52% ממניותיה של בי-קום, ולדברי גזית "אנו מוכנים לתת היום את המפתחות למשקיע אבל רק אל מול הפיכת החוב שלנו לטריפל A או קרוב לכך. בי-קום חזקה הרבה יותר מאינטרנט זהב ולכן יכולה להרשות לעצמה מתווים נוספים". גזית הוסיף כי הנציגות מתנגדת ליחס המרה של 1 ל-1 בין הזרמת המזומן הנדרשת לבין הקובננטים, ורמז שחלק מההזרמה של סרצ'לייט לקופת אינטרנט זהב תגיע לקופת בי-קום. מבחינת נציגות בי-קום, סרצ'לייט מצויה כרגע בסוג של אופציה על בזק ועלולה בכל רגע לנטוש את השקעתה עקב ירידה דרסטית בשווי בזק כך שנדרשת הזרמה משמעותית יותר של סרצ'לייט לבי-קום כבר מהיום הראשון.

 

מבחינת הקובננטים מוכנה הנציגות שכוללת את גזית ויאיר שילהב לנוסחת קובננט של NAV סחיר המבוסס על חוב פיננסי נטו של בי-קום מול שווי סחיר של מניות בזק, אבל לא מוכנה להקפאה של הקובננט לשלוש שנים אלא לשינוי שלו לתקופה מסוימת בצורה פחות חדה. הנציגות התנגדה גם להצעת סרצ'לייט לדחיית תשלומי קרן ל-2024 אלא דורשת להיצמד לפרעונות הקיימים. גזית הסב תשומת לב אנשי סרצ'לייט לכך שהבנצ'מארק של אג"ח ביקום ג' הוא כשל אג"ח של חברות אחזקה המחזיקות בבעלות על נכס ציבורי סחיר, ב-LTV של 80% ומעלה, כגון אג"ח דסק"ש ואחרות, אשר נסחרות כולן בתשואה חד ספרתית גבוהה ואף למעלה מכך. לכן, הם מבקשים להעלות את הריבית על האג"ח מהריבית הקיימת של 3.6% לשנה.

 

 

תגובת סרצ'לייט, באמצעות דארן ותומר ראב"ד, בנקאי ההשקעות שמלווה אותה, היתה שלילית ובדיון קצר שהתפתח הם עמדו על הצעתם הראשונית כפי שהיא עם נכונות לשינויים מינוריים מאוד. דורון תורגמ'ן מנכ"ל אינטרנט זהב ובא כוח החברה עו"ד גיא גיסין, הציעו מטעמם, ככל הנראה ללא תיאום עם נציגות אג"ח בי-קום, הצעת פשרה המבוססת על הזרמת מזומן כוללת של 350 מיליון שקל בלבד (קרי תוספת של 100 מיליון שקל שתגיע מהשתתפות ציבור בהנפקה), הקפאה של שנתיים בקובננטים, וריבית הסכמית קיימת ( 3.6%). הם הציעו שעל בסיסה ינהלו הצדדים מו"מ, כולל לגבי שיעור ה-LTV בקובננט החדש. ואולם, עוד בטרם התקבלה תגובת נציגות מחזיקי האג"ח של בי-קום הודיע דארן שבמצב זה הם מעדיפים להפסיק את הדיונים, לחזור לניו יורק, לחשוב מחדש, והדיונים למעשה הופסקו.

 

ביום ראשון ייפגשו המחזיקים עם זאבי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x