$
בורסת ת"א

גד זאבי לא מוותר על המירוץ לבזק: מציע לרכוש את בי-קום ב-950 מיליון שקל

התפתחות דרמטית במאבק השליטה על בזק: אחרי שהצעתו לרכוש את אינטרנט זהב נדחתה, זאבי ירד שלב והגיש הצעה לרכישת החברה הבת בי-קום - שמחזיקה בשליטה בבזק; אינטרנט זהב צפויה להתנגד לעיסקה, אולם הדירקטורים בבי-קום מחוייבים לטובת החברה כך שצפוי דיון מעניין בנושא

גולן חזני 19:5618.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

התפתחות דרמטית במאבק השליטה על בזק: גד זאבי לא מוותר על המירוץ, והגיש היום (ה') הצעה לרכישת השליטה בבזק, הפעם לדירקטוריון בי-קום. זאת אחרי שהצעתו של זאבי למחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב נדחתה, כשהאחרונים העדיפו את ההצעה של קרן סרצ'לייט.

אינטרנט זהב מחזיקה בשליטה (52% בבי-קום, ובי-קום מחזיקה ב-26% ממניות בזק ובשליטה בחברה. זאבי מציע להזרים 950 מיליון שקל בהסדר השקעה בבי-קום. 800 מיליון שקל ישולמו מיידית למחזיקי האג"ח מסדרות ב' וג' של החברה, שלהם חייבת בי-קום כ-2.5 מיליארד שקל, ואילו 150 מיליון שקל יצטרפו לקופת המזומנים של בי-קום שבה כיום 700 מיליון שקל, והם ישמשו לפדיונות עתידיים של החוב.

         

      

גד זאבי גד זאבי


       

זאבי מבקש לקבל את השליטה בבי-קום תמורת ההזרמה, ולמנות רוב בדירקטוריון החברה ושני דירקטורים בבזק. באמצעות העיסקה מבקש זאבי לעקוף למעשה את אינטרנט זהב, שמנסה לבצע הסדר חוב בעצמה. העיסקה צפויה להביא להתנגדות של אינטרנט זהב, שמחזיקה ברוב מניות בי-קום, אולם הדירקטורים בבי-קום מחוייבים לדאוג לטובת החברה כך שצפוי דיון מעניין בנושא.

אינטרנט זהב חייבת למחזיקי האג"ח שלה 720 מיליון שקל. אם דירקטוריון בי-קום יקבל את ההצעה, וכך גם מחזיקי האג"ח שלה, הרי שהדבר יפגע מהותית בסיכוי שנושי אינטרנט זהב יקבלו את חובם. זאבי הוא הראשון שמציע הסדר בביקום ולא באינטרנט זהב. קרן סרצ'לייט, שמתמודדת עימו על השליטה בבזק עשויה במקרה הצורך להגיש הצעה משלה לבי-קום במקום ההסדר באינטרנט זהב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x