$
שוק ההון

אלוני חץ ממשיכה להתרחב בבריטניה: רוכשת בניין משרדים ב-220 מיליון ליש"ט

הנכס מושכר במלואו למטה ההנהלה של מארקס אנד ספנרס והוא מייצר דמי שכירות מתואמים שנתיים (NOI) של 11 מיליון ליש"ט; תקופת השכירות הינה עד חודש יוני 2023 עם שתי אופציות הארכה נוספות ל-5 ו-20 שנה

חזי שטרנליכט 15:5317.04.19

אלוני חץ ממשיכה להתרחב בבריטניה באמצעות קרן ההשקעות ברוקטון אוורלסט. אלוני חץ רכשה בניין משרדים במרכז לונדון בשם וואטרסייד האוס. העסקה היא בתמורה ל-220 מיליון ליש"ט. הבניין ממוקם בסמוך לתחנת הרכבת פדינגטון, אחת הגדולות בעיר. מדובר בבניין משרדים בשטח השכרה כולל של כ-238 אלף רגל רבוע (22 אלפי מ"ר). הנכס מושכר במלואו למטה ההנהלה של מארקס אנד ספנרס והוא מייצר דמי שכירות מתואמים שנתיים (NOI) של 11 מיליון ליש"ט.

 

בהתאם להסכם השכירות, בתקופה הקרובה יעודכן מחיר השכירות בהתאם למנגנון המקובל בבריטניה. תקופת השכירות הינה עד חודש יוני 2023 עם שתי אופציות הארכה נוספות ל-5 ו-20 שנה. להערכת החברה "מחיר השוק" הנוכחי גבוה ממחיר השכירות המשולם כיום בהתאם להסכם.

 

הקרן הבריטית, ברוקטון אוורלסט, לוקחת לצורך רכישת בניין המשרדים הלוואת נון-ריקורס של 132 מיליון ליש"ט, שמהווים כ-60% מהרכישה, לתקופה של 5 שנים. ההלוואה הינה בריבית לייבור לשלושה חודשים בתוספת מרווח שנתי של 1.45%. לפי ריבית הליבור כיום (0.84%), מדובר בהלוואה בריבית של 2.29%.

 

נתן חץ נתן חץ צילום: עמית שעל

 

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ מסר כי זו העסקה השלישית במרכז לונדון שמבוצעת על ידי ברוקטון אוורלסט. זאת בהמשך לעסקאות נוספות שביצעה אלוני חץ בחודש מרץ. הבניין הנוכחי שנרכש "ממוקם בסמוך לתחנת הרכבת פדינגטון, בה נבנתה אחת מארבע תחנות הרכבת של קו ה-Cross Rail בלונדון , איזור אותו הגדירה BE כאסטרטגי עבורה ומאוכלס במלואו על ידי מטה ההנהלה העולמי של מארקס אנד ספנסר. רכישה זו מהווה המשך מימוש תוכניתנו האסטרטגית להשקעה בשוק הנדל"ן המניב המסחרי בבריטניה, תוך התמקדות באזור מטרופולין לונדון."

 

עם השלמת רכישה זו בבעלותה של ברוקטון אוורלסט שלושה נכסים מניבים בלונדון בהיקף השקעה כולל של 415 מיליון ליש"ט (כ-2 מיליארד ש"ח) המניבים NOI שנתי של 21 מיליון ליש"ט (כ-100 מיליון ש"ח). ההון העצמי שהשקענו לצורך רכישת שלושת הנכסים הינו 172 מיליון ליש"ט.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x