$
בורסת ת"א

גזית גלוב השלימה מכירת 21% ממניותיה ב-FCR ב-3.3 מיליארד שקל

הקבוצה דיווחה על השלמת השלב השני במהלך של צמצום ההחזקה, שבוצע באמצעות הצעת מכר - מכירת המניות בשני השלבים הורידה את גזית גלוב מהחזקה של 31.4% מהמניות ל-9.9%

חזי שטרנליכט 18:5616.04.19

קבוצת גזית גלוב השלימה את מהלך צמצום ההחזקה שלה ב-FCR: החברה הבת הקנדית. גזית דיווחה אתמול כי השלימה את השלב השני במהלך, שכלל מכירת 58 מיליון מניות ב-FCR, ושבסופו ירדה מהחזקה של 31.4% ל-9.9%.  

גזית גלוב רכשה את השליטה ב-FCR הקנדית בשנת 2000 והפכה אותה לחברה מובילה בתחומה בקנדה. בחודש מרץ השנה דיווחה הקבוצה על המהלך של יציאה מההחזקה, אשר בוצע בשני שלבים. 

 

בשלב הראשון מכרה גזית גלוב 36 מיליון מניות של FCR לחברה עצמה, בתמורה ל-2 מיליארד שקל. השלב השני שהושלם היום כלל ביצוע של הצעת מכר, תוך שימוש בחתמים, של עוד 22 מיליון מניות FCR, לציבור המשקיעים בקנדה - התמורה בהצעה עמדה על 1.3 מיליארד שקל.

 

עם השלמת השלב השני, נפרדו מהדירקטוריון של FCR שניים מנציגי גזית ונותר אחד בלבד - כל עוד גזית גלוב תחזיק ב-5% ומעלה ממניות FCR תהיה לה זכאות לדירקטור אחד במוצעת המנהלים. 

 

לאחר השלמת השלב השני נותרת גזית גלוב עם נתח של 9.9% ב-FCR כאמור, שהם 22 מיליון מניות. מניות אלה שבידי גזית גלוב חסומות לשתי תקופות - התקופה הראשונה היא של חצי שנה (180 יום), שבה תוכל גזית למכור אותן רק לפי הסכמה של FCR והחתמים שהובילו את הצעת המכר. התקופה השנייה תחל עוד חצי שנה, אז תהיה גזית רשאית למכור את המניות בהסכמת FCR, מבלי שתידרש להסכמת החתמים.

 

 

חיים כצמן מנכ"ל גזית גלוב חיים כצמן מנכ"ל גזית גלוב

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x