שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

האמריקאית הראשונה ל-2019: ווסטדייל גייסה 500 מיליון שקל בבורסת ת"א

למרות סימני השאלה בדבר אפשרות גיוס החוב על ידי החברות הזרות חברת הנדל"ן האמריקאית זכתה לביקושים של כמיליארד שקל; המרכז ננעל בריבית של 4.8%

צלי גרינברג 11:4416.04.19

חברת הנדל"ן האמריקאית ווסטדייל (westale America) הודיעה היום (ג') לבורסה, כי השלימה גיוס חוב במסגרת המכרז המוסדי של 500 מיליון שקל בריבית של 4.8% בהנפקת אגרות חוב (סדרה א'), שלהן קיבלה ביקושים כפולים מסכום הגיוס שביקשה - בגובה מיליארד שקל. את ההנפקה הובילה חברת ברק קפיטל חיתום בניהולו של צביקה מנס.

 

 

 

בגיוס השתתפו חמש חברות ביטוח וגמל במסגרת מכרז בהצעה לא אחידה, שרכשו אג"ח ב-100 מיליון שקל בממוצע כל אחת. לטובת הגיוס שיעבדה ווסטדייל נכסים בגובה 700 מיליון שקל, הכוללים בנייני משרדים ומתחמי מולטי פמילי (מקבצי דיור).

 

ווסטדייל היא האמריקאית הראשונה שמגייסת חוב בבורסה בתל אביב השנה, לאחר שסימני שאלה רבים עלו בנובמבר האחרון על אפשרות החברות האמריקאיות לעמוד בהתחייבויותיהן כלפי מחזיקי האג"ח, לאחר שעברו להיסחר בתשואות דו ספרתיות.

 

 

מתחם מגורים מולטי פמילי ארהב מתחם מגורים מולטי פמילי ארהב צילום: ulleo/Pixabay

 

הפעם האחרונה בה התבצע גיוס חוב של חברת נדל"ן אמריקאית היה במאי 2018, אז גייסה קבוצת הנדל"ן האמריקאית סילברסטין פרופרטיז 180 מיליון שקל באמצעות הרחבת סדרה א' של אגרות החוב שלה.

 

ווסטדייל, שבבעלות משפחת קימל (90%) וג'ו בירד (10%), גייסה את החוב במח"מ (משך חיים ממוצע) של 5.5 שנים. לחברה נכסים בשווי של 1.36 מיליארד דולר, הון עצמי של 630 מיליון דולר והיא פועלת לאחזקה וניהול של מתחמי מולטי פמילי (71%), משרדים (19%), ופרוייקטים להקמה (10%).

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x