שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

נאמן אג"ח ט' של אי.די.בי לברקת: "הקפא מכירת מניות כלל ביטוח בשוק"

הנאמן טוען כי אי.די.בי נמצאת "בסביבת חדלות פירעון" ולכן במצבה הנוכחי צריך לפעול למכור את מניות כלל מעל לשווי השוק שלהן בשים לב לאינטרסים של נושי החברה"; ברקת אסר לאחרונה על אי.די.בי לבצע עסקאות החלף מלאכותיות למכירת המניות ודרש כי יבצעו מכירה מלאה של המניות בשוק

רחלי בינדמן 10:0916.04.19

נאמן אג"ח ט של אי.די.בי פנה לממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת בבקשה לעכב את מימוש מניות כלל ביטוח במסגרת מתווה מכירת המניות שגובש עוד בימיה של הממונה לשעבר דורית סלינגר.

 

 

 

כזכור, סלינגר הורתה לאי.די.בי למכור 5% ממניות כלל כל רבעון לאחר שסירבה להעניק היתר שליטה לאדוארדו אלשטיין בחברת הביטוח. אלא שמאז התחלף ממונה ואלשטיין מנסה את מזלו שוב ולפני שבועיים הגיש בקשה להיתר שליטה בכלל בברקת בתקווה לקבל תשובה שונה.

 

הנאמן מבקש כעת כי הממונה יורה על עיכוב המשך המימוש לתקופה מקסימלית אפשרית ובכל מקרה עד למועד ההכרעה של הממונה בבקשה להיתר שליטה. לדבריו, "עצירת המתווה עשויה לאפשר לחברה לממש את אחזקותיה בכלל ביטוח בשווין הכלכלי חלף שווי השוק שלהן".

 

לשיטת הנאמן "המנגנון שנקבע על-ידי הממונה להחזקת מניות כלל עסקי ביטוח במסגרת המתווה הוא מנגנון נאמנות, וככזה הוא אמור לכאורה להיות מנגנון שהוא לטובת החברה".

 

הנאמן מציג בהרחבה טענות שונות ביחס למצבה של אי.די.בי, אשר לטענתו נמצאת לכאורה בסביבת חדלות פירעון (זאת, בשים לב לערך הנכסי של החברה בהתבסס על שווי השוק של אחזקותיה הציבוריות והשווי בספרים של החזקותיה שאינן ציבוריות), וטוען כי במצבה הנוכחי של החברה, הנהנים ממנגנון הנאמנות, הינם למעשה נושי החברה, ועל-כן "שומה על מנגנון הנאמנות לקחת בחשבון את שיקולי הנושים והאינטרסים שלה קודם לפגיעה בהם, וכי הנסיבות מחייבות הפעלת שיקול דעת חדש".

 

משה ברקת משה ברקת צילום: דוברות האוצר

 

עוד טען הנאמן במכתבו, בין היתר, כי "כל היעדים אשר עמדו בבסיס פרסום המתווה מלכתחילה הושגו ויושמו, וכי מעבר לכך, ניתן גם היום להשיג יעדים נוספים אותם ידרוש הממונה".

 

כלל ביטוח מוחזקת על-ידי אי.די.בי בשיעור של כ-25.3% (מהם כ-20.3% באמצעות הנאמן שמונה על-ידי הממונה בהתאם למתווה), ההשקעה בכלל ביטוח כוללת, בנוסף להחזקה האמורה, גם השקעה באמצעות עסקאות החלף ביחס למניות כלל עסקי ביטוח בשיעור של כ-28.9% כאשר הממונה ברקת הורה לאחרונה לחדול מלבצע עסקאות מסוג זה אלא למכור את כלל בשוק במכירה מושלמת ומלאה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x