שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

דיווח שוטף

בזק קפצה ב-5% ודחפה את בורסת ת"א לעליות

ת"א 35 ות"א 125 טיפסו בעד 0.6%; מחזיקי האג"ח של בזק העדיפו את הצעת הרכש של סרצ'לייט על פני זו של זאבי; קמהדע קפצה בכ-7% אחר שקיבלה אישור מה- FDA להמשיך בניסוי; שיכון ובינוי עלתה ביותר מ-3% אחרי אישור מינוי לפידות למנכ"ל, הפניקס איבדה 2%

כתבי שוק ההון 17:3516.04.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

 

17:25 - המסחר ננעל בעליות של עד 0.6% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. בלטו במסחר: בזק קפצה ב-5% אחרי שנודע כי סרצ'לייט בדרך לריכשת השליטה. קמהדע ניתרה בכ-7%, שיכון ובינוי עלתה ב-3.4% והפניקס איבדה 2%.

 

17:00 - רגע לפני הנעילה: סרצ'לייט בדרך לרכישת השליטה בבזק כאשר הצעתה זכתה לרוב בקרב מחזיקי האג"ח. ההצעה של קרן ההשקעות האמריקאית הועדפה על פני זו של גד זאבי בעיקר בשל העובדה כי אם תידרש הזרמה נוספת לבזק, סרצ'לייט תהיה בעלת אמצעים חזקים יותר להזרים. מניית חברת התקשורת הגיבה בזינוק של 5.9%.

 

15:50 - קמהדע קיבלה אישור מה- FDA להמשיך בניסוי במוצר אינהלציה. חברת הביומד צופה שתמשיך בניסוי קליני אחיד שלב 3 בארה"ב במהלך המחצית השנייה של 2019; המנכ"ל עמיר לונדון: "השוק העולמי הנוכחי של המוצר נאמד ביותר ממיליארד דולר בשנה".

 

עמיר לונדון מנכ"ל קמהדע עמיר לונדון מנכ"ל קמהדע צילום: נטי לוי

 

14:10 - חברת אנלייט הודיעה כי חברת מידרוג החליטה על הענקת דירוג לחברה של A3.il באופק דירוג יציב. במידרוג מציינים בין השיקולים לדירוג: מגמת צמיחה בענף האנרגיות המתחדשות בארץ ובעולם, הנתמכת ביעדים לקידום אנרגיות מתחדשות.

 

13:45 - נתון מאקרו חיובי: שיעור הצמיחה ברבעון הרביעי עודכן כלפי מעלה - ל-3.1%. מדובר בעדכון מזערי, כשהאומדן הקודם של הלמ"ס לרבעון האחרון של 2018 היה 3%. עם זאת, במחצית השנייה של השנה החולפת נרשמה האטה בצמיחת המשק שעמדה על 2.4%, בהשוואה למחצית הראשונה.

 

13:30 - רשת הקפה המוזל קופיקס מוכרת את מניות החברה השולטת בה – רמי לוי שיווק השקמה. הצעד הלא שגרתי מתרחש מעל לשנה לאחר שבתחילת 2018 החליט רמי לוי לרכוש נתח מהמניות של קופיקס, כחלק מהסכם שהוביל את הרשת שלו לשלוט בקופיקס. כחלק מהעסקה הוקצו לרשת קופיקס מניות של חברת רמי לויהציבורית, וקופיקס מציינת בהודעתה למשקיעים כי ביום ראשון השבוע (14.4) מכרה בעסקה מחוץ לבורסה 106.5 אלף מניות שברשותה.

 

13:00 - האמריקאית הראשונה ל-2019: ווסטדייל גייסה 500 מיליון שקל בבורסת ת"א. למרות סימני השאלה בדבר אפשרות גיוס החוב על ידי החברות הזרות חברת הנדל"ן האמריקאית זכתה לביקושים של כמיליארד שקל; המרכז ננעל בריבית של 4.8%.

 

12:30 - תקן חשבונאי חדש יחתוך 30 מיליון שקל מהרווח הנקי של שופרסל ב-2019. בעקבות יישום תקן IFRS-16, צפויה חברת הקמעונאות לרשום בדוחותיה הכספיים של השנה שעברה ירידה בהוצאות שכר דירה לצד עלייה בהוצאות פחת.

 

11:49 - הדירקטוריון אישר: אייל לפידות מונה למנכ"ל שיכון ובינוי - יחל את תפקידו ב-15 ביולי השנה. לפידות מכהן כבר עשור כמנכ"ל הפניקס, ושכרו הגבוה היה אחד הגורמים להגבלת שכר הבכירים בגופים הפיננסים. הפניקס מחזיקה ב-5% ממניות שיכון ובינוי. בתוך כך מניית שיכון ובינוי קופצת ב-3% ומניית הפניקס יורדת ב-1%.

 

11:00 - מניית חברת כרטיסי האשראי ישראכרט עולה ב-1.3% במחזור הגובה בבורסה - 10 מיליון שקל. שוויה של החברה עומד כעת על 2.85 מיליארד שקל, זאת לעומת השווי בו הונפקה - 2.7 מיליארד שקל.

 

 ישראכרט ישראכרט צילום: youtube

 

9:45 - המסחר בבורסה התל אביבית נפתח במגמה חיובית - ת"א 35 ות"א 125 מטפסים ב-0.2%, רמי לוי עולה ב-1.4% במחזור גבוה (יחסית לשעה זו) אחרי שקופיקס מכרה מניות של רמי לוי ב-19.6 מיליון שקל.

07:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו השלישי של שבוע המסחר על רקע הירידות הקלות שנרשמו אמש בבורסות המובילות בוול סטריט, והמגמה החיובית הבוקר בשווקי אסיה. אמש, לאחר נעילת המסחר בתל אביב, פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ שהצביע על עלייה של 0.5% - בהתאם לציפיות.

 

"המדד הגבוה לצד התבססות האינפלציה בתוך יעדה בחודשים האחרונים לא משנה את ההנחה שהריבית תעלה השנה פעם אחת לכל היותר – בסוף השנה", כתב עפר קליין מהראל.

 

זאת, הוא מציין, "על רקע ההתחזקות המשמעותית של השקל מול סל המטבעות לצד שינוי הכיוון שעשו הבנקים המרכזיים בעולם והקו המתון שנקט נגיד בנק ישראל במסיבת העיתונאים האחרונה".

 

את יום המסחר אתמול הבורסה סגרה באדום כאשר המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.1%. אנרג'יאן בלטה עם קפיצה של 6.2% על רקע גילוי הגז והובילה את ת"א 35, בזק סגרה את המדד ואיבדה 3.7%. מניית פועלים נסוגה ב-0.5% אחרי ההודעה על פרישת המנכ"ל, אינטרקיור עלתה ב-2% אחרי שדיווחה שהחברה הבת הגישה תשקיף לקראת הנפקה בנאסד"ק, ישראכרט הוסיפה לערכה 0.9% ביום המסחר השני שלה, וריכזה מחזור ענק של 100 מיליון שקל - הגבוה בבורסה.

 

הבורסה לניירות ערך הבורסה לניירות ערך צילום: אוראל כהן

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x