$
שוק ההון

מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו הודיע כי יפרוש מתפקידו בסוף 2019

פינטו הודיע לדירקטוריון הבנק כי לא יאריך לקדנציה נוספת מעבר לשלוש וחצי שנות כהונתו; פינטו: "אני מתכוון לסיים את הפרשה בארה"ב עוד בטרם אסיים את תפקידי"

רחלי בינדמן 15:1015.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אחרי 40 שנים בבנק: אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים יסיים את תפקידו ב-2019 ולא יאריך לקדנציה נוספת מעבר לשלוש וחצי שנות כהונתו.

 

פינטו הודיע היום (ב') לדירקטוריון הבנק על החלטתו שלא לחדש את חוזה העסקתו. פינטו השלים בשבוע שעבר בהצלחה את הנפקת חברת כרטיסי האשראי ישראכרט לפי שווי של 2.7 מיליארד שקל.

 

בשנתיים האחרונות פינטו מתמודד עם אתגרים לא מבוטלים לצד הפרידה מישראכרט בדגש על חקירת רשויות המס האמריקאיות בחשד לסיוע של הפועלים בהעלמות מס ללקוחותיו.

 

פינטו הבהיר ולא פעם כי נושא השכר (ההסתפקות שלו בעלות שכר שנתית של 2.5 מיליון שקל בשנה בגלל מגבלת חוק שכר הבכירים) מעולם לא הנחה אותו וכי בניגוד לקודמו ציון קינן שבין הסיבות לעזיבתו היה חוק מגבלת השכר, אין לכך קשר לפרישתו.

 

בראש דירקטוריון בנק הפועלים עומד עו"ד עודד ערן שכעת אמון על איתור מחליף לפינטו, מתוך הבנק או מחוצה לו. בין המועמדים הפנימיים להחליפו נמצאים חברי ההנהלה רונן שטיין וארז יוסף.

מחוץ לבנק, אחת מהמועמדים הטבעיים לרשת את פינטו היא לילך אשר טופילסקי, שצמחה בבנק הפועלים ומכהנת מאז אוקטובר 2013 כמנכ"לית בנק דיסקונט. אלא שאשר טופילסקי הבהירה כבר עם פרסום הדוחות השנתיים של דיסקונט כי יש לה אתגרים רבים עוד בבנק ואין לה כוונה לעזוב אותם, והיום חידדה כי "דעתה לא השתנתה מאז", כך שעל פניו אשר טופילסקי מחוץ למירוץ להחלפת פינטו.

מועמדים נוספים מחוץ לבנק עשויים להיות דני כהן ותמר יסעור, שני חברי הנהלה בבנק לאומי שהודיעו לאחרונה על התפטרותם, וכן ויובל גביש, ראש החטיבה הבנקאית בדיסקונט שמכהן תחת אשר טופילסקי והתמודד לפני מספר חודשים על תפקיד מנכ"ל כלל ביטוח.  

 

אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים צילום: עמית שעל

 

אריק פינטו אמר: "מעולם לא חשבתי שאעבוד בבנק 40 שנה ברציפות, ואני מרגיש שזה הרגע המתאים עבורי להסתכל אחורה בגאווה ובסיפוק, ולהספיק להגשים חלומות ואתגרים נוספים בעתיד. נפלה בחלקי זכות גדולה להטביע חותם עמוק על עשייתו של הבנק, חדשנותו והיחס שלו לאחר, השונה והחלש. בארבעים השנים שאני בבנק למדתי, התפתחתי, הקמתי משפחה, רכשתי חברים יקרים ומילאתי מגוון תפקידים מרתקים בשטח ובמטה.

"בסוף שנת 2019 אפרד מבנק שהוא לא רק המוסד הפיננסי המוביל בישראל, אלא גם ארגון עם נשמה, חמלה ואנושיות. אני בטוח שהערכים האלה ילוו אותו ואת עובדיו המדהימים עוד שנים ארוכות. אני רוצה להודות לאלפי העובדים והמנהלים הטובים ביותר במשק, לחבריי המדהימים להנהלה ולדירקטוריון בראשותו של ידידי ושותפי, עודד ערן, על כך שגרמו לי להגיע מדי יום לבנק מאושר וגאה".

 

 

בהתייחסו לחקירת הרשויות האמריקאית בה טיפל ברציפות מיום כניסתו לתפקיד המנכ"ל, אמר: "אני מתכוון לעשות כל שביכולתי כדי לסיים את הפרשה ולהגיע להסדר, עוד בטרם אסיים את תפקידי".

 
מבנק ישראל נמסר שהמפקחת על הבנקים עודכנה על כוונתו של מר אריק פינטו לפרוש מכהונתו כמנכ"ל בנק הפועלים בסיום חוזה ההעסקה שלו - בדצמבר 2019. המפקחת שוחחה עם יו"ר הבנק על הנושא, והוא הודיע לה על כוונת הדירקטוריון להקים ועדת איתור לבחירת מנכ״ל חדש.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x