בורסת ת"א

גד זאבי למחזיקי אינטרנט זהב: "חברות ביטוח בעולם יתנו לי אשראי של 700 מיליון שקל"

זאבי הגיע היום לאסיפת המחזיקים, שתכריע בין הצעתו לבין זו של קרן סרצ'לייט, והדגיש כי אין מגבלה פיננסית למימוש ההצעה שהגיש; "אנו מציעים לכם כפי פי 2 מההצעה של סרצ'לייט, אני מאמין בבזק"; נציגו של זאבי הסכים להפקדת 5 מיליון שקל להבטחת העברת מכתבי הכוונות מחברות הביטוח

יניב רחימי 13:2715.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

"למזלי הטוב אני יכול להרשות לעצמי להגיש את ההצעה שהגשתי. אני מכיר את החברה ואת האנשים בבזק. אני חושב שזאת חברה טובה וכדאי להשקיע בה. חברי אמר שיש לקרן סר'צלייט 500 מיליון שקל שמיועדים להשקעה בישראל. אז אני יכול להצהיר שיש לנו 700 מיליון שקל שמיועדים להשקעה בישראל", כך אמר גד זאבי (ב') באסיפת מחזיקי אגרות החוב של אינטרנט זהב, שדנה בהצעה זאבי מול זו שהגישה קרן סרצ'לייט.  

זאבי התייחס לשינוי המשמעותי בהצעה שהגיש להסדר חוב לפיו סדרת האג"ח החדשה שתונפק למחזיקים בשווי של 300 מיליון שקל תהיה מובטחת על ידי חברת ביטוח שתבטיח את תשלום החוב.

 

"אני מאמין בבזק ומאמין שההשקעה תהיה כדאית ולכן אני משקיע. בשבוע הקרוב אציג מכתבים מחברות ביטוח הגדולות בעולם שמסכימות לתת לי קו אשראי מובטח של 700 מיליון שקל, ואם הייתי מבקש קו של 1.5 מיליארד שקל, גם א זה הייתי מקבל", אמר זאבי."אנו מציעים לכם לכם כמעט פי 2 מההצעה של סרצ'לייט" סיכם זאבי.

 

אדוארד קלר מנציגות מחזיקי אגרות החוב שאל מדוע זאבי דורש שהמחזיקיים יאשרו את הצעתו לפני שהוא מציג מכתב כוונות שמוכיח יכולת כלכלית. עו"ד אמיר ברטוב השיב בשמו שהוא מוכן להפקיד 5 מיליון שקל שיועברו למחזיקים אם לא יתקבל מכתב כוונות ביחס לביטוח תזרים המזמנים של סדרת האג"ח החדשה.

 

בתשובה לשאלה האם יקבל היתר שליטה בבזק אמר זאבי: "אני מחזיק גם היום בהיתר תקף להחזיק 20% ממניות בזק. צריכים להוסיף את המילה שליטה. אין ספק שיאשרו לי את זה".

 
עוד אמר זאבי כי "חברה כמו בזק שמחוברת לכל בית בישראל, בניהול נכון היא החברה הכי טובה בארץ, ולכן אני משקיע".

 

גד זאבי גד זאבי צילום: עמית שעל

 

 

בין מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב לגד זאבי התעוררה מחלוקת ביחס לאפסייד שמובטח למחזיקים, שמותנה בשווי של מניות בזק.

המחזיקים דורשים שמחיר המניה המקנה זכות לקבלת תשלומים נוספים יהיה מתואם לחלוקות דיבידנד. זאבי סרב להתייחס ורק אמר שלגישתו בזק צריכה לחזק את ההון שלה ב-2.5 מיליארד שקל.

נציגו של גד זאבי, עו"ד אמיר ברטוב, סרב גם הוא להתייחס וטען שהסוגיה תהיה חלק מהמשא ומתן בין הצדדים. עו"ד עדי פיגל שמייצג את הנאמן למחזיקי האג"ח הסביר למשתתפים באסיפה שכל עוד שאין הבהרה מצד זאבי נקודת המוצא היא שהמחיר לא יהיה מתואם לדיבידנד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x