$
בורסת ת"א

לא מוותרת: סרצ'לייט הגישה הצעה שלישית לרכישת אינטרנט זהב

לאחר ההצעה המפתיעה של גד זאבי מגיעה הצעה משודרגת נוספת מצד הקרן האמריקאית: סרצ'לייט מציעה להעביר 165 מיליון שקל במזומן למחזיקי האג"ח, ו-60 מיליון שקל נוספים במניות בי-קום שתרכוש ותעביר לידיהם

גולן חזני 07:5410.04.19

הצעה חדשה ומעודכנת של קרן סרצ'לייט לאינטרנט זהב, שמגיעה פחות משבוע לאחר ההצעה המפתיעה של גד זאבי: ההצעה החדשה שהועברה אמש כוללת העברה של  165 מיליון שקל במזומן למחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב ו-60 מיליון שקל נוספים במניות בי-קום שתרכוש ותעביר אליהם.  

המחזיקים יקבלו לידיהם לפי ההצעה המעודכנת גם 136 מיליון שקל במזומן מקופת החברה. קרן סרצ'לייט האמריקאית מציעה להזרים גם 250 מיליון שקל לקופת בי-קום  במסגרת השתתפות בהנפקת מניות או הנפקת זכויות שתבצע בי-קום.

מה דעתך על מניית אינטרנט זהב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עבור מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, להם חייבת החברה 720 מיליון שקל, מדובר בהצעה פחות טובה מזו של זאבי שהציע להם 300 מיליון שקל במזומן.

 

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב יצביעו מחר לאיזו משתי ההצעות להעניק בלעדיות, זו של זאבי או זו של הקרן. מבחינת מחזיקי האג"ח, ההצעה של זאבי גבוהה יותר -  אולם בעוד שזאבי מעביר את הכסף לקופת החברה ומשם לפרעון החוב באג"ח לטווח ארוך כחלק מהתמורה, בהצעת סרצ'לייט מדובר במזומן ישירות לידי המחזיקים.

 

סרצלייט מנהלת השקעות אקוויטי בהיקף כולל של 5 מיליארד דולר כשמרבית הסכום מושקע בחברות תקשורת בעולם (כמו חברת הכבלים צ'ארטר בארצות הברית וחברת התקשורת הגלובלית ליברטי). אחד ממשקיעי העוגן הגדולים ביותר בקרן הוא איש העסקים הישראלי-אמריקאי רון לאודר.

 

חתנו של לאודר, אריק זינטרהאופר, הוא המנהל הבכיר בקרן ואת השקעות התקשורת מנהל שותף בשם דארן גלאט - גלאט הוא זה שהתנהל בשנה האחרונה מול אינטרנט זהב.

 

זוהי הפעם השנייה שבה משפרת סר'צלייט את ההצעה לאינטרנט זהב, לאחר שהצעה מעודכנת שהעבירה בתחילת מרץ נדחתה על ידי מחזיקי האג"ח. אינטרנט זהב נשלטת בידי הבנקים הנושים של יורוקום, הפועלים, דיסקונט והבינלאומי, מחזיקים מעשית באמצעות מנהלים מיוחדים ב־52% ממניות אינטרנט זהב. בסוף 2018 הודיעה אינטרנט זהב כי היא מפסיקה את התשלומים למחזיקי האג"ח שלה בהיקף של 730 מיליון שקל, ובכך הפכה לחדלת פירעון.

 

על הפרק עומדת מכירת השליטה בבזק. אינטרנט זהב ניהלה תהליך למכירת 52% ממניות בי־קום שברשותה, ושתי קרנות השקעה בינלאומיות, יורק וסרצ'לייט, ביקשו לרכוש אותן. רק סרצ'לייט הגישה הצעה של 20 שקל למניה (הזרמה של 387 מיליון שקל), שיפור של 12.5% מההצעה הקודמת שעמדה על 17.5 שקל למניה. ההצעה המשודרגת נדחתה כאמור ועתה מעבירה הקרן את ההצעה השלישית.

 

דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x