$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נציגות מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב תמליץ לקבל את הצעת הרכישה של גד זאבי

לכלכליסט נודע שנציגות מחזיקי האג"ח מתכוונת להמליץ להצביע בעד ההצעה של זאבי באסיפת המחזיקים שתקיים החברה; זאבי יזרים 300 מיליון שקל לקופת אינטרנט זהב ויקבל בתמורה את כל מניות החברה

גולן חזני 11:5908.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

נציגות מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב מתכוונת להמליץ להצביע בעד ההצעה של גד זאבי באסיפת המחזיקים שתקיים החברה, כך נודע לכלכליסט.


"ההצעה של גד זאבי טובה מאד לבעלי החוב של אינטרנט זהב, לא מספיק חיובית עבור בי-קום ומסוכנת מאוד עבור זאבי עצמו", כך ציין האנליסט לירן לובלין מבית ההשקעות איי.בי.איי בתגובה להצעה שהגיש זאבי אמש לרכישת השליטה בבזק ונחשפה לראשונה בכלכליסט.

         

גד זאבי גד זאבי צילום: עמית שעל


       

זאבי אמור להזרים 300 מיליון שקל לקופת אינטרנט זהב ולקבל בתמורה את כל 100% מניות החברה, כשבעלי המניות הנוכחיים יימחקו.

סכום ההזרמה, יחד עם 50 מיליון שקל נוספים מקופת אינטרנט זהב שמכילה כיום 130 מיליון שקל, יוזרמו לבי-קום במסגרת הנפקת זכויות או מניות, ובתמורה לשינוי אמות המידה המתנות עמידה בהון עצמי של 650 מיליון שקל למחזיקי האג"ח של בי-קום.

סכום זה יעניק לבי-קום ביטחון של שנתיים נוספות לשירות החוב שלה, עד 2023, כשאת 2024 לא תוכל לעבור ללא מיחזור חוב או מכירה של 26% מניות בזק שברשותה.

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב ירשמו החזר של 70% לפחות מהחוב של 720 מיליון שקל. השאלה שמעלה לובלין היא מה יקרה אם ההזרמה מאינטרנט זהב תהיה היחידה ולא ישתתפו בגיוס ההון של בי-קום גופים נוספים.

"אם בהנפקת ההון לא ישתתפו גופים נוספים למעט אינטרנט זהב, ייתכן שבעלי החוב של בי-קום ידרשו כרית גדולה יותר מאותם 350 מיליון שקל על מנת להפחית בדרישות הקובננט, ועל כן ייפתח הליך של מו"מ בין הצדדים כשבנוסף מהלך של מחיקת נכס המס בזק יוכל להביא את בי-קום בקלות להפרה נוספת".

לדברי לובלין, זאבי מציע לרכוש את השליטה בבי-קום שנמצאת בשווי נכסי נקי (NAV) שלילי, לפי שווי חברה של כ-600 מיליון שקל. בנוסף ייתן זאבי שיעבוד על המניות לבעלי החוב של אינטרנט זהב. "עסקה מסוכנת מאוד עבור זאבי", אמר האנליסט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x