בורסת ת"א

אחרי חמש שנים וחצי: פימי יוצאת מנובולוג עם רווח של 210 מיליון שקל

הקרן מכרה את יתרת אחזקותיה במפיצת התרופות המובילה בישראל; איש העסקים מורי ארקין קנה 9%, המייסד ובעל השליטה אודי פוזיס הגדיל את אחזקותיו ב-3.9%; פימי רכשה 50% בנובולוג ב-2013 תמורת 80 מיליון שקל - החברה נסחרת בת"א בשווי שוק של 495 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 14:4804.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קרן פימי של ישי דוידי מכרה לאיש העסקים מורי ארקין ולקונים נוספים את יתרת האחזקות שלה בנובולוג.


נובולוג, שהיא מפיצת התרופות הגדולה בישראל ועוסקת גם במתן שירותי לוגיסטיקה בתחום הרפואה, דיווחה היום (ה') למשקיעיה שהקרן מימשה את יתרת האחזקה שלה בחברה, בהיקף של כ-15%.

פימי רכשה את השליטה (50%) בנובולוג שבניהול עירן טאוס בנובמבר 2013 תמורת 80 מיליון שקל. לפי הערכות בשוק, פימי הרוויחה בעסקה כ-210 מיליון שקל, ברווח שכולל מימוש דיבידנדים היסטורי, הנפקה ומכירת מניות נוספת.

 

מורי ארקין מורי ארקין


   
לאחר תקופה שבה פעלה נובולוג כחברה פרטית וחילקה דיבידנדים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, בנובמבר 2017 הונפקה החברה בבורסה בת"א. במסגרת ההנפקה מכרה פימי מניות בהיקף של כ-185 מיליון שקל, שהיוו כ-35% מאחזקתה בחברה.

בעסקה הנוכחית מכרה פימי את מרבית יתרת האחזקות לידי ארקין שרכש כ-9% ממניות נובולוג. מייסד נובולוג אודי פוזיס - שמכר לקרן את השליטה ב-2013 - רכש עוד 3.9% מהמניות. גם לפני העסקה היה פוזיס בעל המניות הגדול בחברה עם 35% מהון המניות שלה

אלי דהן, שמחזיק כיום כ-49% מחברת אינפומד שהשליטה בה נרכשה על ידי נובולוג בתחילת 2019, רכש מפימי כ-1.2% מנובולוג וגורמים אחרים רכשו עוד כ-1%. העסקה נעשתה לפי מחיר למניה של 1.249 שקל, גבוה ב-2.3% ממחיר הנעילה של המניה אתמול.

 

מאז ההנפקה של נובולוג בפברואר 2017 ועד אתמול, ירדה המניה שלה ב-20.2%. בעקבות הדיווח על העסקה קפצה היום המניה בבורסה בת"א ב-16% לשווי שוק של כ-495.6 מיליון שקל, תוספת של 71 מיליון שקל ביום. 

 

בזמן שפימי ניהלה את נובולוג כחברה פרטית, עברה חברת התרופות לאתר חדש במודיעין ורכשה מספר חברות בעלות פעילות משלימה. במהלך השנתיים האחרונות רכשה נובולוג ארבע חברות חדשות שמרחיבות מאד את היקף השירותים שמספקת החברה ואת קהל לקוחותיה, הכולל כיום גם את כל קופות החולים וחברות הביטוח המרכזיות.

  

מנכ"ל נובולוג טאוס ציין "אנו שמחים על השקעתו המשמעותית של מורי ארקין בחברה. אנו רואים במהלך הבעת אמון ועדות מוחשית לפוטציאל הרב הטמון בחברה."

 

מורי ארקין אמר כי "מצאנו בנובולוג שילוב נדיר של בסיס כלכלי איתן ומתפתח בתחום הפצת התרופות, ומנועי צמיחה רבי עוצמה בתחום טיפולי רפואה ביתיים המקטינים את העומס על מערכת הבריאות ועל בתי החולים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x