בורסת ת"א

אמות הנפיקה כ-2% ממניותיה תמורת 150 מיליון שקל

חברת הנדל"ן ביצעה הנפקה פרטית בפרמיה של 2% על מחיר השוק. הרוכשת היא אחת מחמש חברות הביטוח הגדולות בישראל. המניות הנרכשות יהיו חסומות לחצי שנה

צלי גרינברג 21:5531.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן אמות, שבשליטת חברת אלוני חץ (57.96%), והנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 7.1 מיליארד שקל, הנפיקה 2.05% (1.9% לאחר דילול מלא) ממניותיה בבורסה בתל אביב במסגרת הנפקה פרטית החסומה לחצי שנה (לא ניתן למכור את המניות במשך תקופת זמן זו) תמורת 150 מיליון שקל.

 

הרוכשת היא אחת מחמש חברות הביטוח הגדולות בישראל והמחיר בו נרכשו המניות מבטא פרמיה של כ-2% על מחיר המניות בשוק. החברה נוהגת מפעם לפעם להנפיק אחוזים בודדים ממניותיה כדי לשמור על איתנות פיננסית.

 

מנכ"ל אמות אבי מוסלר מנכ"ל אמות אבי מוסלר צילום: עמית שעל

 

 

החברה מדווחת כי שער הנעילה של מנייתה בבורסה ביום המסחר שקדם למועד פרסום הדו"ח (ה') עמד על 20.20 שקל, בעוד היא הנפיקה לחברת הביטוח את המניות במחיר של 20.6 שקל למניה.

 

פלג פאר, מנכ"ל ווליו בייס חיתום שהובילה את העסקה, אמר ל"כלכליסט" כי "השוק הפנים שהריבית לא הולכת לעלות בעולם וגם לא תעלה בקרוב בישראל. השוק חזר לחפש מניות של חברת נדל"ן מניב, וההשקעה באמות נותנת תשואת דיבידנד של כ-6%".

 

אמות, העוסקת בהשכרה, ניהול וייזום פרוייקטים בנדל"ן, הנפיקה רק ביוני האחרון מניות וכתבי אופציה בכ-332 מיליון שקל, כאשר אלוני חץ השקיעה כ-115 מיליון שקל, שהיוו כמחצית מהסכום. על פי דיווח החברה עת ההנפקה מדובר היה בגיוס הון שהיווה דיסקאונט של 0.5% על מחיר המניה בשוק.

 

לאחרונה דיווחה החברה גם, כי בני גנץ, הרמטכ"ל לשעבר ומועמד מטעם מפלגת כחול לבן לראשות הממשלה, המכהן בחברה כדירקטור בלתי תלוי, מימש כ-31 אלף אופציות שהיו ברשותו למניות ומכר אותן בבורסה תמורת כ-650 אלף שקל, שהניבו לו כ-160 אלף שקל רווח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x