$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

המסעדן מתי ברודו נכנס לתחום הקנאביס

הבעלים של הבראסרי ורשת בייקרי ייקח חלק בניהול חברת הקנאביס בטר כחבר דירקטוריון; החברה, בראשותו של דני נווה, קיבלה בתחילת השבוע אישור לגדל קנאביס ממשרד הבריאות

צלי גרינברג 12:2928.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

המסעדן והיזם מתי ברודו נכנס כחבר דירקטוריון בחברת הקנאביס הרפואי קאן פרמצבטיקה (בטר), הנמצאת בתהליכי מיזוג לשלד הציבורי ווייטסמוק, שנסחר בבורסה בתל אביבי בשווי 62.9 מיליון שקל.

 

 

ויטסמוק הודיעה היום (ה') לבורסה, כי בטר, המובלת על ידי היו"ר דני נוה, קיבלה רישיון מהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) לגדל קנאביס רפואי בחוותה בהתאם לאסדרה החדשה, שיישומה יחול החל מה-1 לאפריל השנה, ובעקבות הודעתה החל מחיר מנייתה לטפס.

 

ברודו, הוא מראשוני האנג'לים שתמכו בבטר בתחילת דרכה ומוכר בעיקר כבעלים, יחד עם אישתו בנפרד רותי, של מסעדות הבראסרי ודיסקו טוקיו, הרשתות בייקרי וקופי בר, מעדניית דליקטסן, הבר רוטשילד 12, מלון מונטיפיורי ועסקי מסעדנות נוספים. הוא גם ממייסדי חברת הייטק m-Wise שנסחרה בבורסת ניו יורק.

 

ברודו מחזיק בכ-5% ממניות מגדלת הקנאביס הרפואי השנייה בגודלה בישראל, אחרי תיקון עולם, המטפלת ב-5000 חולים, והשקיע בה 2 מיליון שקל לאורך השנים. לאחר מיזוגה עם ווייטסמוק צפוי ברודו לכהן כדירקטור בחברה הממוזגת.

 

מתי ברודו מתי ברודו צילום: תומי הרפז

 

ברודו אמר לכלכליסט, כי "הכרתי את החברה דרך יוחאי, שהוא היזם מאחורי החברה, ופגשתי אותו דרך מכרה משותפת, ואני מאמין שהיא עדיין בתחילתה. לא הבנתי בהתחלה במה מדובר, אבל הלכתי לטכניון וראיתי את המחקרים וזה היה מרשים והבנתי שזה יהיה סיפור גדול.

 

"אני מתכוון להיות שותף פעיל ולייעץ לחברה, שיש לה פעילות באוסטרליה, שם אנחנו מחזיקים 56% מחברה מקומית, ובחו"ל. יש כוונה של החברה לפתוח מרכזי טיפול וכמי שעוסק גם בעיצוב אז רוצים בחברה שגם אעצב את המרכזים לכיוון הנדרש להם.

 

"יוחאי גם מאוד רוצה שאני ורותי נעשה עוגיות קנאביס, אבל החברה היא רפואית, וכשה-delivery system יוכח שמתקבל טוב יותר מעוגיות קנאביס – נעשה גם אותן. אבל אם מסתכלים על בטר כחברה אז חשוב לי לציין שהיא לא מוערכת מספיק; החברה היא אמיתית ולא הנדסת שוק הון, והאנשים סביבה מסתכלים עליה כחברה לטווח ארוך, שכבר פועלת למעלה מעשור".

 

בטר (BETTER) היא חברת פארמה המייצרת מוצרים רפואיים מבוססי קנאביס, השנייה בגודלה בישראל' ומהגדולות בעולם המייצרו קנאביס רפואי ברישיון. החברה פעילה בתחום החל משנת 2008 ומייצרת ומשווקת מוצרי קנאביס רפואי ייעודיים לטיפול באפילפסיה, אוטיזם, כאב כרוני ומחלות הסרטן.

 

השנה החברה צפויה להתחיל ניסוי קליני לטיפול באפילפסיה באוסטרליה, בה החברה מדווחת, כי היא מחזיקה בשליטה בחברה מקומית (56%), המחזיקה ברישיון פדראלי לייצור ויצוא של קנאביס רפואי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x