$
שווקי חו"ל

מכה לבואינג: אינדונזיה מבטלת הזמנה בשווי 6 מיליארד דולר

חברת התעופה הלאומית גארודה מבטלת הזמנה של 49 מטוסי 737 מקס. עשויה להחליפה לדגמים אחרים והנושא בדיונים מול בואינג

שירות כלכליסט 09:5922.03.19

חברת התעופה גארודה מאינדונזיה הודיעה היום (ו') כי היא מבקשת לבטל את ההזמנה שביצעה עבור 49 מטוסי בואינג 737 מקס, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. שווי ההזמנה עמד על 6 מיליארד דולר לפי המחיר הנקוב, ולפי דובר החברה הם עשויים לשנות אותה לדגמים אחרים. עוד הוסיף כי הדיונים מתבצעים מול בואינג ואין כוונה לפנות יריבה איירבוס. 

 

 

על פי הדיווח, מנכ"ל חברת התעופה הלאומית של אינדונזיה אמר כי החברה שוקלת לשנות את ההזמנה לסוג אחר של מטוסי בואינג, אך הוא לא הסביר את הסיבה לשינוי. דובר החברה מסר ל-CNBC כי הם שלחו לבואינג מכתב ב-14 במרץ לביטול ההזמנה של מטוסי 737 מקס, אך עוד לא קיבלו תשובה מבואינג. בכל מקרה, נציגים של בואינג מתוכננים לבקר בג'קרטה בשבוע הבאה ל"המשך הדיונים", כך לפי הדובר.

בואינג 737 מקס בואינג 737 מקס צילום: Boeing

 

 

בשלב זה יש לגארודה רק מטוס 737 מקס אחד בצי. היא החברה הראשונה שמאשרת כי בכוונתה לבטל הזמנה של המטוסים, זאת לאחר שהיו מעורבים בשתי התרסקויות בחמישה חודשים והחשד הוא לפגם במערכת השליטה. המטוסים אף קורקעו במדינות רבות, ביניהן ארה"ב, סין, אינדונזיה והאיחוד האירופי.

 

באוקטובר התרסק מטוס של חברת ליון אייר האינדונזית וגרם למותם של 189 אנשים, ואילו מוקדם יותר החודש התרסק מטוס של את'יופיאן איירליינס שעל סיפונו 157 נוסעים ואנשי צוות. לפי החוקרים, נמצאו קווי דמיון ברורים בין שתי התקריות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x