שווקי חו"ל

בואינג תוציא עדכון תוכנה למטוסי 737 MAX המקורקעים

מינהל התעופה האמריקאי מסר כי המטוסים לא יחזרו לפעילות עד שהשדרוג לא ייבדק ויותקן. בחמשת החודשים האחרונים התרסקו שני מטוסים מדגם זה

שירות כלכליסט 09:3816.03.19
בואינג תוציא בשבועות הקרובים שדרוג תוכנה למטוסי 737 MAX המקורקעים, זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע התרסק מטוס של את'יופיאן איירליינס שגרם למותם של 157 נוסעים.

 

יצרנית המטוסים האמריקאית מעריכה כי מנהל התעופה האמריקאי (FAA) יאשר את השינויים בתוכנה "לא יאוחר מאפריל 2019". עם זאת, ממנהל התעופה נמסר כי מטוסי 737 לא יחזרו לטוס עד שהשדרוג לתוכנה לא ייבדק ויותקן.

 

לאחר ההתרסקות השבוע, השנייה בתוך חמישה חודשים של אותו דגם מטוס, מדינות רבות ברחבי העולם הודיעו על קרקוע מטוסי 737 מקס 8 ו-9.

שרידי המטוס שהתרסק השבוע שרידי המטוס שהתרסק השבוע צילום: גטי

 

 

משלחת מאתיופיה הצטרפה לחוקרים בפריז שאמונים על גילוי הסיבה להתרסקות. הלשכה הצרפתית לחקר וניתוח בטיחות תעופה אזרחית (BEA) קיבלה לידיה ביום חמישי את נתוני הטיסה והקלטות מתא הטייס. החוקרים הצרפתים בוחנים גם את הקופסה השחורה של הטיסה, אך דובר מטעמם מסר כי הניתוח הראשוני ייארך כמה ימים, תלוי במצב הקופסה.

 

התוכנה שבואינג מתכוונת להטמיע כוללת עדכונים למערכת Maneuvering Characteristics Augmentation שהיא המערכת האוטומטית שאמורה למנוע מהמנועים להיכבות. המערכת הזו מונעת מהמטוס להזדקר בזווית חדה מדי, שעלולה לגרום לו לאבד תנופה. אולם, לפי דיווחים של טייסים, המערכת גרמה במספר מקרים לכך שהמטוס החל לצלול דקות ספורות לאחר ההמראה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x