$
שווקי חו"ל

נחשף בכלכליסט

בלומברג: אנבידיה קרובה לרכישת מלאנוקס, העסקה עשויה להיסגר מחר

היקף העסקה על פי ההערכות עומד על 6.7-6.5 מיליארד דולר. רכישת מלאנוקס תשפר את יכולותיה של אנבידיה האמריקאית בפעילות מרכזי הנתונים, שהכניסה לה 2.9 מיליארד דולר ב-2018 - שליש מהכנסותיה אשתקד

גולן חזני 19:4610.03.19

חברת אנבידיה קרובה לרכישת מלאנוקס והעסקה עשויה להיסגר כבר מחר (ב'). כך פרסמה הערב (א') סוכנות הידיעות הכלכלית בלומברג, שאישרה בכך את חשיפת "כלכליסט" מהבוקר, לפיה אנבידיה הגישה הצעה לרכישת מלאנוקס וצפויה לרכוש אותה. גם בלומברג ציינה כי ההתמודדות של אנבידיה היא מול אינטל וכי עשוי להיות שינוי של הרגע האחרון בעסקה, שכן היא איננה סגורה.

 

  

כפי שנחשף ב"כלכליסט", אינטל הגישה הצעה של 6 מיליארד דולר לרכישת מלאנוקס, אולם מאז שופרו ככל הנראה ההצעות ועסקה צפויה להתבצע ביותר מ-10% ממחיר זה - כלומר 6.5-6.7 מיליארד דולר.

 

ההליך למכירת מלאנוקס החל באוקטובר 2018 כש-CNBC פרסם ידיעה לפיה החברה קיבלה שתי הצעות רכישה. מאז זינקה מניית מלאנוקס ב-65%. רכישת מלאנוקס תשפר את יכולותיה של אנבידיה בפעילות הדאטא סנטרס (מרכזי הנתונים) שבה היא משתפת פעולה עם מלאנוקס כיום. תחום זה סיפק שליש מהכנסות אנבידיה ב-2018 - 2.9 מיליארד דולר.

 

 

אייל ולדמן, מלאנוקס אייל ולדמן, מלאנוקס צילום: Omer Moshe T@L

 

 

אנבידיה היא מובילה בפיתוח וייצור מעבדים גרפיים, ובשנים האחרונות נהפכה מחברת נישה בתחום הגיימינג, לחברת טכנולוגיה מהחשובות בעולם. החברה נסחרת עדיין בשווי הגבוה פי 5 משוויה לפני שלוש שנים. רכישת מלאנוקס תעניק לה תנופה מחודשת, תסייע לה בהתאוששות המניה ותמצב אותה במקום משופר מול מתחרותיה, אינטל ו־AMD. לאור התחרות החדשה שווי מלאנוקס בעסקת המכירה צפוי לעלות, על פי הערכות אל מעל ל־6.5 מיליארד דולר. העלייה בשווי המניה, שעומד על 5.93 מיליארד דולר, עשויה להביא למחיר אף גבוה מכך.

 

עד 2015 ייצרה החברה בעיקר כרטיסי מסך, אבל אז נכנסה לשני תחומים חדשים: כריית מטבעות קריפטוגרפיים, ותשתית לחישובי בינה מלאכותית, תוך שהיא משתמשת במעבדים הגרפיים שלה שהתגלו כמנוע מושלם לשני השימושים. שווי המניה של החברה זינק ממחיר של 26 דולר בתחילת פברואר 2016 לכ־281 דולר בסוף ספטמבר 2018 - יותר מפי עשרה, ושווי של 175 מיליארד דולר. הזינוק בא עם צמיחה במכירות מ־3.8 מיליארד דולר ב־2014 ל־9.7 מיליארד דולר ב־2018.

 

 

מנכ”ל אנבידיה ג’נסן וואנג מנכ”ל אנבידיה ג’נסן וואנג צילום: אנבידיה

 

 

התפוצצות בועת הקריפטו בקיץ האחרון הביאה לצניחה של 50% במחיר המניה, יחד עם אזהרת רווח שפרסמה לרבעון הרביעי של 2018 בעקבות ירידה במכירות בסין, והצניחה בדצמבר בבורסות, כשמאז התאוששה מעט לאחר פרסום הדוחות השנתיים שלה ל־2018. אנבידיה היא בין החברות המאוימות ביותר במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין והיא מאוימת מסין עצמה, שלה שאיפות בתחום הבינה המלאכותית. המלחמה של סין במשחקי המחשב עלולה לפגוע במכירות המעבדים הגרפיים של אנבידיה שגם מפיקה 20% מהכנסותיה מסין.

 

אנבידיה נסחרת עדיין בשווי הגבוה פי 5 משוויה לפני שלוש שנים. רכישת מלאנוקס תעניק לה תנופה מחודשת, תסייע לה בהתאוששות המניה ותמצב אותה במקום משופר מול מתחרותיה, אינטל ו־AMD. לאור התחרות החדשה שווי מלאנוקס בעסקת המכירה צפוי לעלות, על פי הערכות אל מעל ל־6.5 מיליארד דולר. העלייה בשווי המניה, שעומד על 5.93 מיליארד דולר, עשויה להביא למחיר אף גבוה מכך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x