$
בורסת ת"א

הנפקת ישראכרט יוצאת לדרך – העובדים יקבלו מענק של עד 72 מיליון שקל

רגע אחרי אזהרת הרווח שפרסם בנק הפועלים, הוא מוציא לדרך את הנפקת השנה; ההון העצמי של חברת כרטיסי האשראי מסתכם ב-3 מיליארד שקל; הצדדים חתמו על הסכם תפעול חדש בו מתחייב הבנק כי במשך 30 חודשים יתפעל לפחות 40% מהכרטיסים החדשים באמצעות ישראכרט

רחלי בינדמן 09:0110.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הנפקת חברת כרטיסי האשראי ישראכרט יוצאת לדרך. הבוקר (א') פירסם בנק הפועלים טיוטת תשקיף של הצעת מכר של 50% ממניות החברה לציבור.

תשקיף ההנפקה חושף כי הבנק וחברת כרטיסי האשראי בניהולו של רון וקסלר חתמו על הסכם תפעול חדש ביניהם. במסגרת ההסכם, התחייב הבנק כי כל עוד ישראכרט היא חברה בת שלו, לפחות 52% מכרטיסי האשראי החדשים שיונפקו ללקוחות בנק הפועלים יתופעלו על ידי ישראכרט. עוד סוכם כי הבנק יתפעל לפחות שיעור של 40% מכרטיסי האשראי החדשים באמצעות ישראכרט כמתפעלת וזאת לתקופה של 30 חודשים ממועד ההנפקה.

 

מימין: מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו ומנכ”ל ישראכרט רון וקסלר מימין: מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו ומנכ”ל ישראכרט רון וקסלר צילום: סיון פרג'

       

 

עוד חושף התשקיף כי במסגרת ההסכמות בין ישראכרט, בנק הפועלים וועד עובדי ישראכרט, שאליו הגיעו לאחרונה עובדי ישראכרט שאינם נושאי משרה, יהיו זכאים למענק היפרדות. זאת בכפוף לכך שהמחיר בהצעת המכר ישקף שווי העולה על ההון העצמי של החברה (כ-3 מיליארד שקל) ובהתאם לנוסחה לפיה ככל שהשווי יהיה גבוה יותר כך גם המענק לעובדים יגדל וינוע בין 36 ל-72 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המנכ"ל וקסלר עשוי להיות זכאי למענק היפרדות שלא יעלה על 12 משכורות, בעוד חברי ההנהלה יהיו זכאים למענק היפרדות שלא יעלה על 10 משכורות.

 

כן עולה מהתשקיף כי לבנק מזרחי טפחות, שמחזיק ב-1.8% מישראכרט, יש הסכם לפיו הוא זכאי למנות תשקיף לדירקטוריון ישראכרט ללא זכות הצבעה או הבעת דעה. אלא שבהערת שוליים נכתב בתשקיף כי הוראות נוהל בנקאי תקין של בנק ישראל כלל לא מתירות מינוי כזה. עוד לא ברור מה בנק מזרחי מתכנן לעשות עם האחזקות האמורות ואם בכלל מותר לו להמשיך ולהחזיק בחברת כרטיסי האשראי.

 

את בנק הפועלים ליוו עורכות הדין שיראל גוטמן-עמירה, איריס ציבולסקי חביליו, יערה שחורי בן הרוש ורעות ישראשווילי ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. ואת ישראכרט ליוו עורכי הדין גור נאבל, בן גלבוע ורונית קובאץ' ממשרד גודלפרב זליגמן ושות'.

 

שר האוצר משה כחלון אמר כי "היום הוא ציון דרך בכלכלת ישראל. יום שבו אחרי עשרות שנים הכוח עובר לצרכנים". כחלון, שיזם את הקמת ועדת שטרום, אמר בהתייחסות להנפקת ישראכרט ויישום הפרדתה מבנק הפועלים כי "הפרדת כרטיסי האשראי הוא אחד האירועים המכוננים בכלכלת ישראל בשנים האחרונות. זהו שלב ראשון וחשוב בפתיחת שוק הבנקאות לתחרות. המרוויחים העיקריים יהיו העסקים הקטנים והבינוניים, יחד עם כל ציבור הצרכנים".

 

כחלון התייחס לעובדה שחצי מהמניות יונפקו לציבור: "העברת השליטה על כרטיסי האשראי מהבנק לציבור היא לא פחות ממהפכה. שליטה ציבורית תאפשר תחרות אמיתית ופתוחה ומשנה למעשה את כללי המשחק בשוק הבנקאות וכרטיסי האשראי בישראל. העובדה שישראכרט תהפוך לציבורית תאפשר לאזרחים ליהנות מפירות התחרות. נמשיך להיות תעודת הביטוח של הציבור בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x