$
שוק ההון

ההשקעה החדשה של דניאל בירנבאום: קנאביס אכיל בקנביט

לאחר עסקת הענק למכירת סודהסטרים לפפסיקו, מצטרף מנכ"ל חברת המשקאות לקבוצת המשקיעים בהובלת ברק רוזן ויקבל 5% ממניות חברת הקנאביס. קנביט צפויה להתמקד בטרנד המזון והמשקאות מבוססי הצמח

צלי גרינברג 07:1407.03.19

מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום מצטרף לקבוצת המשקיעים בראשות ברק רוזן, שעתידה להפוך לבעלת השליטה בחברת הקנאביס הציבורית קנביט פארמסוטיקלס (Cannbit Pharmaceuticals).

 

 

 

הקבוצה בהובלת רוזן מחזיקה ב־52% מקנביט

בירנבאום יקבל כ־5% בחברה, שמתכננת לעסוק בגידול קנאביס רפואי ובשיווקו, יהפוך לבעל עניין בה ויגדיל בכמה מיליוני שקלים את השקעתה של הקבוצה בראשות רוזן, העומדת על 27 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית תיקון עולם קנבט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

קבוצת רוזן נכנסה לקנביט בסוף ינואר השנה ותמורת השקעתה קיבלה 52% בחברה. העסקה שיקפה בעת ביצועה הנחה של 56% על שווי החברה באותו יום, וכחלק מהצטרפותו לקבוצת המשקיעים אמור ברינבאום לרכוש את אחזקתו בתנאים דומים. שווי השוק הנוכחי של קנביט עומד על 95 מיליון שקל.

 

 דניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים צילום: עמית שעל

 

הזרמת הכספים תאפשר את העברתה של מניית קנביט בבורסת תל אביב מרשימת השימור לרשימה הראשית. גורמים בשוק ההון אומרים כי השקעתו של בירנבאום בחברה מעידה על כוונתה להצטרף מהטרנד המוביל כיום את חברות הקנאביס הפועלות בשוק העולמי - קנאביס אכיל במשקאות ובמוצרי מזון. "החברה שמה עינה על תחום הקנאביס האכיל", אמרו אותם גורמים ל"כלכליסט", "ובירנבאום מהווה בעבורה כרטיס כניסה לתחום המזון והמשקאות".

 

אחת העסקאות המובילות בתחום הקנאביס האכיל היא שיתוף הפעולה בין יצרנית בירה קורונה, קונסטליישן ברנדס (Constellation Brands), לבין חברת הקנאביס הקנדית קאנופי (Canopy Growth), שבמסגרתו השקיעה קונסטליישן 4 מיליארד דולר בקאנופי תמורת 38% ממניות החברה.

 

ברק רוזן, מבעלי השליטה בקבוצת הנדל"ן קנדה ישראל ובעל השליטה בקנביט, אמר ל"כלכליסט" כי "הצטרפות דניאל בירנבאום לקבוצת המשקיעים בקנביט, בצירוף מינויו של פרופ' רפאל משולם ליו"ר הוועדה המדעית, מציתים את הדמיון. לדניאל יש ניסיון בינלאומי נרחב, והוא יסייע רבות להובלת החברה לקידמת הבמה העולמית בתחום".

 

בירנבאום חתום על העסקה הענקית של מכירת חברת המשקאות הישראלית סודהסטרים לפפסיקו העולמית תמורת 3.2 מילארד דולר באוגוסט האחרון.

 

חתן פרס ישראל בכימיה בראש הוועדה המדעית

פרופ' משולם, הוא חתן פרס ישראל לכימיה, ומי שגילה לראשונה את החומר הפעיל בצמח הקנאביס. עם מינויו ליו"ר הוועדה המדעית של קנביט, בתחילת השבוע, הוא אמר ל"כלכליסט" כי החברה תממן לו את מחקריו, ובתמורה היא תקבל עדיפות ביישומם.

 

לקנביט יש חווה לגידול קנאביס רפואי באזור ים המלח, והיא מתכוונת לפעול לאורך כל שרשרת הערך - ריבוי, גידול, גנטיקה, מחקר, פיתוח ויצוא. לחברה הסכם הפצה עם חברת נמסטה טכנולוגיות (Namaste Technologies) הקנדית, והסכם לייצור קנאביס רפואי עבור המגדלת הוותיקה תיקון עולם, שהחברה תוכל ליישמו עם קבלת האישור לפעילותה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x