$
שוק ההון

לוי רחמני תופר את כסא יו"ר איילון אחזקות לאהרון פוגל

בעל השליטה בחברת הביטוח, שהפיקוח אסר עליו להתערב בניהולה, רוצה למנות את יו"ר מגדל לשעבר לדירקטור מטעמו וליו"ר. המינוי עשוי לסייע לרחמני לשמור על השליטה בחברה. פוגל צפוי לעזוב את תפקידו כדירקטור בביטוח ישיר

גולן חזני 06:5307.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יו"ר מגדל לשעבר אהרון פוגל בדרך לכסא יו"ר איילון אחזקות, המחזיקה בשליטה באיילון ביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי לוי רחמני, בעל השליטה בחברה, הציע לפוגל את התפקיד, וזה נתן הסכמתו.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", רחמני מתנגד לחידוש כהונת היו"ר שלמה גרופמן - עד לא מזמן חברו הקרוב ומי שכיום פועל נגד רחמני וטוען עם הדירקטוריון למסכת איומים מצדו על חבריו. זאת אף שהפיקוח על הביטוח אסר על רחמני להתערב בהתנהלות החברה מינואר 2018.

 

אהרון פוגל. עבר בנס טכנולוגיות, אי.די.בי וצים אהרון פוגל. עבר בנס טכנולוגיות, אי.די.בי וצים צילום: אוראל כהן

 

רחמני מתכוון להציע את פוגל כדירקטור מטעמו באסיפה הכללית שמתוכננת באפריל במקום גרונפמן. ככל הנראה, בשיחות מול רשות שוק ההון ציין את שמו כמועמד מטעמו. כיוון שרחמני מחזיק במניות השליטה (68%), קולו בלבד מספיק למינוי.

מה דעתך על מניית איילון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עוד נודע כי פוגל, יו"ר חברת הספנות צים ודירקטור בביטוח ישיר, עדכן את החברות על כוונתו לעזוב. בביטוח ישיר מדובר בניגוד עניינים, וההערכות הן שיצטרך לעזוב את התפקיד. פוגל ותיק בענף הביטוח, וקשה יהיה לטעון כי איננו ראוי לתפקיד. הוא שימש כמנכ"ל משרד האוצר, היה ממייסדי קרן ההון סיכון JVP וכיהן כיו"ר נס טכנולוגיות, אי.די.בי וצים.

 

רחמני עשוי לפעול כך שלא יחודשו מינויים של דירקטורים נוספים, למעט הדח"ציות אירית שטרן ודינה האן.

 

בשבועות האחרונים הסלים הסכסוך באיילון. במכתב חריף האשים הדירקטוריון את רחמני בהתערבות גסה בממשל התאגידי של החברה. לדרישת רשות ני"ע, חשפו חברי הדירקטוריון כי חשו תחת לחצים מצדו. שני דירקטוריונים מפרידים בין רחמני לבין פעילות חברת הביטוח, של איילון ואיילון אחזקות. מינוי פוגל צפוי להקל על רחמני להחזיק בהיתר השליטה, ולהקשות על ראש רשות שוק ההון משה ברקת ליטול אותו מידיו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x