שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

IBI משיק קרן נאמנות ייעודית לחברות הקנאביס הרפואי הישראליות

פרסמה תשקיף במסגרתו תנהל הקרן 'אי. בי. אי. (B4) זיקה לקנאביס ישראלי' עד 150 מיליון שקל, שיושקעו במניות חברות קנאביס שעומדים בקריטריונים של פעילות משמעותית בתחום, שנקבעו על ידי בית ההשקעות.

צלי גרינברג 11:1406.03.19
עם התקרבות הייצוא פירסם הבוקר (ד') בית ההשקעות IBI תשקיף להשקת קרן השקעות ייעודית לחברות הקנאביס הרפואי הישראליות הנסחרות בבורסה בתל אביב. זוהי קרן הנאמנות הראשונה המאפשרת למשקיעים להיחשף במשקל שווה לחברות ישראליות בעלות זיקה לקנאביס, ובמסגרתה ינוהלו עד 150 מיליון שקל מכספי המשקיעים, שיושקעו בחברות הקנאביס שנמצאו כעומדות על הפרמטרים שנקבעו עלי יד בית ההשקעות.

 

בשוק ההון מעריכים, כי עם אישור חוק יצוא הקנאביס הרפואי מישראל נפתחה עבור החברות הישראליות הפועלות בתחום הזדמנות להיות מבין מובילות השוק העולמי, שעדיין נמצא בתחילתו.

 

על פי התשקיף, הקרן תרכוש רק מניות של חברות קנאביס שדיווחו לבורסה כי; הן בעלות פעילות משמעותית בתחום, חתמו על הסכם מחייב שיאפשר להן כניסה לפעילות משמעותית בתחום, חתמו על מזכר הבנות שיאפשר פעילות משמעותית בתחום, דיווחו כי החלו בפעילות מימון הקשורה לתחילת פעילות משמעותית בתחום, ושבתשקיף שלהן הן עתידות לפעול באופן משמעותי בתחום.

 

 

חממות קנאביס רפואי של חברת תיקון עולם חממות קנאביס רפואי של חברת תיקון עולם

 

הפרמטרים הללו מקיפים את רוב חברות הקנאביס הרפואי הציבוריות הפועלות כיום בישראל, אך גורמים בשוק ההון מספרים, כי בית ההשקעות מכוון בעיקר לחברות בעלות פעילות קיימת, דוגמת החברות המגדלות הוותיקות שהתמזגו או בתהליך מיזוג לחברות הציבוריות, ולחברות שבית ההשקעות מזהה כפוטנציאל לפעילות עתידית, במסגרת ההסכמים שחתמו החברות השונות עם גורמים בחו"ל.

 

בתשקיף נכתב עוד, כי מנהל הקרן "ישאף לנהל את ההשקעות באופן שבו לכל מניה מתוך הרשימה יהיה משקל שווה מסך נכסי הקרן", וכי דמי הניהול יעמדו על 1.5% מהשווי הנקי השנתי הממוצע של נכסי הקרן. עוד כתוב בתשקיף, כי מספר יחידות הקרן יוגבל לעד 150 מיליון יחידות בנות 1 שקל ערך נקוב כל אחת, וכי הקרן תונפק לציבור החל מה-13 למרץ השנה.

 

במקביל פרסם היום בית ההשקעות תשקיף להשקת קרן נאמנות נוספת בשם 'אי.בי.אי (D4) קנאביס עולמי-ישראל', שתהיה ללא הגבלת סכום השקעה מטעם העמיתים ותעמיד לפחות 50% מהשווי הנקי של נכסי הקרן לחשיפה למניות קנאביס שנסחרות בחו"ל או בישראל. בתשקיף של הקרן נכתב גם, כי לפחות 20% מהשווי הנקי של נכסי הקרן יושקעו במניות של חברות קנאביס הנסחרות בישראל.

 

שתי הקרנות יצטרפו לקרן הקנאביס הקיימת של בית ההשקעות – AOLACTIVE NORTH AMERICAN CANNABIS, המחקה את מדד הקנאביס הצפון אמריקאי, והושקה על ידי בית ההשקעות כבר באפריל 2018. מדד הקנאביס הצפון אמריקאי מכיל בתוכו את חברות הקנאביס הנסחרות בבורסות בארה"ב ובקנדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x