$
בורסת ת"א

גבאי מניבים גייסה 60 מיליון שקל באג"ח - לטובת רכישת המניות שבידי הציבור

במכרז התקבלו ביקושים בהיקף של כ-130 מיליון שקל - הריבית המקסימלית נקבעה על 5.2%; בית המשפט יידרש להחליט האם לאשר רכישה של מניות הציבור ב-40 מיליון שקל

צלי גרינברג 11:0606.03.19
חברת גבאי מניבים ופיתוח גייסה אתמול  (ג') 60 מיליון שקל באיגרות חוב (סדרה ט') במסגרת המכרז המוסדי למשקיעים מסווגים, לאחר שקיבלה ביקושים בגובה של 130 מיליון שקל. הריבית בגיוס נקבעה על 5.2%, לאחר שהריבית המקסימאלית במכרז עמדה על 6.4%.  
בין הגופים שהזמנותיהם התקבלו ניתן למנות את קרן הגידור נוקד, ובתי ההשקעות של מור, מגדל, אקסלנס, פורסט ונוספים, שהשקיעו בין 4 מיליון שקל ל-15 מיליון שקל כל אחד. את ההנפקה הובילו ווליו בייס חיתום ואוריון חיתום.

 

מטרת הגיוס היא רכישת כלל מניות הציבור על ידי החברה, לאחר שבעלי המניות לא הצליחו להגיע להסכמות בנוגע להכנסה של נכסים נוספים לחברה. עלות רכישת מניות הציבור מוערכת בכ-40 מיליון שקל, ואישורו, אם יתאפשר, כפוף לאישור בית המשפט. אם לא יצלח בידי החברה לרכוש מניות הציבור היא תשתמש בכסף להמשך פיתוח עסקי.

 

סדרה ט' של החברה הונפקה למשך חיים ממוצע של שנתיים, והיא מגובה בשעבוד של 140% בטוחה לחוב; השעבוד כולל עודפים מפרויקט פינוי בינוי בשכונת הדר יוסף בתל אביב בשווי 75 מיליון שקל, ופרויקט תמ"א 38 בבת ים בשווי 18 מיליון שקל, אל מול היקף מקסימאלי לאג"ח שעומד על 66.5 מיליון שקל.

 

חברת גבאי מניבים ופיתוח (לשעבר 'אנגל משאבים'), שבשליטת אלי גבאי (62.9%), פועלת לניהול ואחזקה של נכסי נדל"ן מניב בישראל ובגרמניה, ובתחום היזמות למגורים בישראל. החברה נסחרת בשווי של כ-130 מיליון שקל, לאחר עליה של 23% ב-12 החודשים האחרונים.

 

פלג פאר, מנכ"ל ווליו בייס חיתום, אמר ל"כלכליסט", כי "ההשתתפות הערה של גופי קרנות הגידור והביטוח, וביקושי היתר וריבית הסגירה הנמוכה מהמקסימום שהוצע, מלמדים על התעוררות חיובית בשוק ומעבר לגיוסים חיוביים בקרנות הנאמנות".

 

 

אלי גבאי אלי גבאי צילום: רועי בר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x