$
שוק ההון

פנינת ינאי מצטרפת לחברת הקנאביס SEEDO

תשמש כדירקטורית בחברה הישראלית, הנסחרת בארה"ב ברשימה משנית בשווי של 32.3 מיליון דולר

צלי גרינברג 08:2306.03.19

עורכת הדין פנינת ינאי מצטרפת כדירקטורית לחברת טכנולוגיית הקנאביס הרפואי הישראלית סידו (SEEDO). החברה נסחרת ברשימה משנית (OTC) ‏בארה"ב בשווי של 32.3 מיליון דולר.

 

 

בתחילת החודש מונתה לדירקטוריון החברה גם ד"ר ג'ינדאיי פרייזר, לשעבר יועצת בכירה לקונדוליסה רייס, מזכירת המדינה האמריקאית בתקופת כהונתו של ג'ורג' בוש הבן.

 

החברה, המאפשרת לקיים חקלאות במכולות מבודדות מתנאי חוץ, החליטה להרחיב את פעילותה מצפון אמריקה לאפריקה, ולפעול במדינות שבהן האקלים אינו מאפשר חקלאות רציפה. סידו חותרת להשתלב בפרויקטים במימון הבנק העולמי לגידול קנאביס רפואי וצמחים נוספים ביבשת השחורה.

 

פנינת ינאי פנינת ינאי צילום: עמית מגל

 

החברה מקדמת מכולות גידול תעשייתיות לחוות אוטונומיות ואוטומטיות, שיגדלו צמחים ללא חומרי הדברה ותוך חיסכון במים. כיום החברה פועלת בעיקר למכירת רובוט אוטונומי שבתוכו ניתן לגדל צמחים לצרכים ביתיים. מערכת זו כבר נמכרת בקליפורניה. "אנחנו מכוונים את המכונות לייצור כלל הירקות הנדרשים לאדם למחיה, אך התחלנו עם הקנאביס, כי בתחום זה קל יותר להגיע לשוק", אמר המנכ"ל זוהר לוי. "הפתרון שלנו רלבנטי כיום ויהיה אף יותר בעתיד, כשזיהום האוויר ומחסור בשטחי חקלאות יקשו על גידולים".

 

בעלי המניות העיקריים בסידו הם המייסדים לוי, אורי זאבי ומיכה ממן. אלה הודיעו בספטמבר על גיוס 2 מיליון דולר מקנאביקס, הפועלת להתאמה אישית של טיפולי קנאביס לחולי סרטן, ומחזיקה ב־20% מסידו.

 

עו"ד פנינת ינאי: "אני שמחה על הצטרפותי כחברת מועצת מנהלים בחברת סידו. חברת סידו חלוצה ומובילת דרך בתחומי האגרו טק השונים, לרבות בתחום הקנביס הרפואי וגידולו בטכנולוגיה ייחודית ונקיה אשר תיטיב עם החולים לאין שיעור ותקדם ידע ומחקר בתחום התרופות הייעודיות. בד בבד עם הטכנולוגיה הייחודית של תאי גידול עצמאיים הפועלים באמצעות אלגוריתם, מביאה סידו בשורה משמעותית וייחודית במגה טרנד עולמי של feed the world וזאת במסגרת חוות ההי טק שהיא מייצרת, המשתלבות ונותנות מענה אמיתי למאמצים ליצירת מקורות מזון ברי קיימא. עם צוות טכנולוגי מוביל וניהול חזק, אין לי ספק כי חברת סידו תוביל מהלכים משמעותיים ותייצר בשורות חיוביות כבר בעתיד הקרוב״

בטל שלח
    לכל התגובות
    x