$
בורסת ת"א

סרצ'לייט הגישה הצעה חדשה ומשופרת לרכישת בזק

ההצעה החדשה של הקרן שהוגשה למחזיקי האג"ח באינטרנט זהב היא במחיר של 20 שקל למניית בי-קום, שיפור של 12.5% מההצעה הקודמת, ופרמיה של 23% על מחיר המניה בבורסה בת"א

גולן חזני 10:2903.03.19

קרן סרצ'לייט הגישה אמש הצעה חדשה לרכישת השליטה בבזק - ההצעה הוגשה לדירקטוריון אינטרנט זהב ומחזיקי האג"ח שלה. 

ההצעה החדשה היא במחיר של 20 שקל למניית בי-קום, שיפור של 12.5% מההצעה הקודמת שעמדה על 17.5 שקל למניה. ההצעה שגבוהה מ-23% ממחירה של ביק-ום בבורסה, מעמידה תמורה במזומן של 387 מיליון שקל למחזיקי האג"ח.

 

ההצעה בתוקף עד ל-8 במארס, וסרצ'לייט מתנה אותר בין היתר בקבלת היתר שליטה ללא "תנאי מכביד" שישפיע מהותית ושלילית על הקרן לאחר השלמת העסקה.

 

עוד דורשת הקרן מינוי חברי הדירקטוריון של בי-קום ולפחות 2 מושבים בדירקטוריון בזק, והתניית נזילות עבור בי-קום לפיה יוחזק סכום העולה על 420 מיליון שקל במזומן, ולא יותר מ-2.24 מיליארד שקל חוב נכון לסוף יוני 2019. כמו כן דורשת הקרן יכולת יכולת של הקרן לסגת מהעסקה עם קנס של 10% מהמחיר.

 

השיפור משקף את הרצינות של הקרן, שגם הפחיתה את התנאים המוקדמים שלה לעיסקה. עדות נוספת לכך היא העובדה שמדובר הפעם על הצעה לעסקה ממשית, ולא על אופציה בלבד.

 

אינטרנט זהב מחזיקה ב-52% ממניות בי-קום, שאותם היא מציעה למכירה - בי-קום מחזיקה ב-26% ממניות בזק, שהן למעשה מניות השליטה בחברה.

 

אינטרנט זהב צפויה לכנס אסיפה של מחזיקי האג"ח שלה כדי להחליט אם לאשר את ההצעה החדשה של הקרן. לפי הערכות, מחזיקי האג"ח הגדולים להם חבה החברה חדלת הפרעון 730 מיליון שקל, מכוונים למחיר גבוה יותר.

 

 

דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x