$
בורסת ת"א

איילון דורשת מהבעלים רחמני 200 אלף שקל עבור שירותי משרד ורכב

הסכסוך בין דירקטוריון איילון אחזקות לבעלים לוי רחמני נמשך - כעת דורש הדירקטוריון מרחמני לשלם על שירותי משרד ורכב בהם השתמש מאז חדל לכהן בתפקידים ניהוליים באיילון באוקטובר האחרון

רחלי בינדמן 10:2803.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דירקטוריון איילון אחזקות ממשיך "להתהפך" על בעל השליטה בן ה-88 לוי רחמני. בסוף השבוע התכנס דירקטוריון החברה כדי לדון בנושא המפתיע הבא: דרישת תשלום עבור שירותי משרד ושירותים נלווים שבעל השליטה המשיך לקבל מהחברה לאחר שסיים את תפקידיו הניהוליים בקבוצת איילון.

בדירקטוריון איילון אחזקות שבראשו עומד שלמה גרופמן, עד לאחרונה חבר קרוב של רחמני, מבהירים כי קיבלו חוות דעת משפטיות וכי התייעצו בנושא גם עם רשות שוק ההון ורשות ניירות ערך.

 

בתום הדיון המסכם קיבל הדירקטוריון החלטה להוציא לבעל השליטה דרישת תשלום עבור שירותים שניתנו לו בגין התקופה שמיום 1 באוקטובר 2018 עד 31 בדצמבר 2018 עבור דמי שכירות בגין המשרד המשמש אותו, רכב המשמש אותו ושירותי מזכירות ונהג הניתנים לו, בסך כולל של כ-200 אלף שקל.

 

החברה אף ביקשה מבעל השליטה להודיע לה אם ברצונו להמשיך לקבל בעתיד את השירותים הנ"ל, וציינה כי אם יחפוץ בכך והחברה תוכל ותהיה מעוניינת לספקם, אזי נדרש יהיה לאשר את ההתקשרות בגינם באופן המתחייב מהוראות הדין.

 

בין בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון גרופמן התגלע סכסוך מר שנחשף בעקבות החלטת דירקטוריון איילון אחזקות לדווח עליו. הסכסוך נולד בעקבות דרישת רחמני למנות למנכ"ל חברת האחזקות את משה בנבנישתי, נושא משרה באיילון בעוד לבסוף נבחר בניגוד לדעתו שרון רייך.

 

בנוסף רחמני ביקש לעצור מהלכים של הדירקטוריון לגיוסי הון שעלולים לדלל את אחזקותיו ובאופן כללי הביע חוסר שביעות רצון מהחלטות הדירקטוריון שכמובן על הכיסאות בו הוא שולט מכוח היותו בעל השליטה ומי שמחזיק 70% מהחברה.

 

אלא שרחמני כבר מספר חודשים לא נושא תפקידים באיילון לאחר שברשות שוק ההון לחצו עליו להתפטר מתפקיד מנכ"ל חברת האחזקות ומתפקיד דירקטור בחברת הביטוח ולכן אין לו סמכויות באיילון מעבר להיותו בעל מניות גדול שיכול שלא לחדש מינוי של דירקטורים או לדרוש זימון אסיפה כללית שעל סדר יומה הדחתו של דירקטור מכהן.

 

אלא שעל פניו נראה כרגע שרחמני איבד את השליטה שלו בדירקטוריון, שפה אחד הבהיר כי יתפטר אם רחמני ימשיך בהתערבות שלו במתרחש בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x