$
בורסת ת"א

משחק כיסאות באיילון ביטוח: מוקי אברמוביץ' מונה ליו"ר - השלישי בתוך שנתיים

אברמוביץ', מוותיקי ענף הביטוח יחליף את ישראל דוד שהתפטר לאחר קצת יותר משנה בתפקיד, לאחר שהחליף בעצמו את יונל כהן שמונה שנה לפני כן

רחלי בינדמן 15:2603.10.18

חילופי גברי, שוב, בחברת הביטוח איילון שבשליטת לוי רחמני. מוקי אברמוביץ', מאושיות ענף הביטוח ומי שכיהן בעבר כמנכ"ל משותף בחברת הראל ביטוח וכמנכ"ל הכשרה ביטוח מונה ליו"ר איילון במקומו של ישראל דוד שהודיע על רצונו לעזוב את החברה ביוני האחרון, קצת יותר משנה לאחר מינויו לתפקיד.

 

דוד עצמו מונה לתפקיד לאחר התפטרותו של יונל כהן שכיהן בתפקיד היו"ר כשנה בלבד לאחר שכהן החליט למכור את אחזקותיו באיילון (כ-20%), משלא מצא שפה משותפת עם בעל השליטה רחמני. מדובר בשלושה יושבי ראש שהתחלפו תוך שנתיים. מנכ"ל איילון הוא אריק יוגב שהובא לאיילון על ידי יונל כהן בתחילת 2016 וכאשר כהן החליט להיפרד מאיילון ומהשותפות עם לוי רחמני, החלו הערכות כי רחמני מבקש למנות תחת יוגב את אתי אלישקוב, לשעבר מנכ"לית הכשרה ביטוח שאותה הביא רחמני לשמש מנכ"לית של חברת איילון החזקות לתקופה קצרה. אלא שאז מונה לתפקיד היו"ר במקומו של כהן ישראל דוד שבחר להשאיר את יוגב בתפקיד והרעיון של החלפתו על ידי אלישקוב ירד מהפרק כאשר היא עצמה יצאה לדרך עצמאית והקימה חברת ביטוח משלה – ליברה. באוגוסט האחרון התפטר לוי רחמני מתפקידו כמנכ"ל איילון אחזקות והיה נראה שהוריד הילוך לאחר 42 בחברה, אך נשאר נשיא החברה, תפקיד שמהווה בעיקר סממן של כבוד. עד למינויו כיו"ר איילון ביטוח כיהן אברמוביץ' כדירקטור חיצוני בחברת הביטוח "הפניקס" – תפקיד שכעת יסיים כמובן.

 

מוקי אברמוביץ'. היו"ר השלישי בתוך שנתיים מוקי אברמוביץ'. היו"ר השלישי בתוך שנתיים

 

 

אברמוביץ', בוגר האוניברסיטה העברית בראיית חשבון, מעורב גם בפעילות ציבורית בהתנדבות; הוא כיהן כמשנה לראש העיר רמת גן ויו"ר החברה הכלכלית רמת גן, ועד הבחירות הקרובות לרשויות המקומיות מכהן כחבר מועצה וחבר הנהלת העיר רמת גן.

 

שלמה גרופמן, יושב ראש איילון אחזקות, החברה האם של איילון ביטוח שהמליץ בפני הדירקטוריון על המינוי ואריק יוגב מנכ"ל איילון ביטוח, ברכו את מוקי אברמוביץ' על בחירתו לראשות הדירקטוריון וציינו, כי ניסיונו הניהולי העשיר בכלל ובענף הביטוח בפרט הם נכס אסטרטגי ותוספת כוח משמעותיים וחשובים לאיילון. יוגב הודה במעמד הבחירה באברמוביץ' גם ליושב הראש היוצא, ישראל דוד, שסייע רבות בייצובה של איילון והתוויית האסטרטגיה העסקית העדכנית של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x