$
שווקי חו"ל

הפסד של 12.6 מיליארד דולר לקראפט היינץ בעקבות מחיקת ענק; ה-SEC פתחה בחקירה נגד החברה

ענקית המזון פספספה את תחזיות הרווח וההכנסות; דיווחה על חקירה של רשות ניירות ערך האמריקאית הנוגעת לאי עמידה בנהלי חשבונאות; שוקלת למכור חלק מחטיבותיה השנה

שירות כלכליסט 15:4922.02.19

קראפט היינץ פספסה את תחזיות הרווח וההכנסות לרבעון הרביעי, והודיעה על מחיקת ענק. כמו כן חשפה כי רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) פתחה נגדה בחקירה. מניית החברה - שהיא אחת ההשקעות הגדולות של ברקשייר האת'וויי של וורן באפט - מתרסקת ב-28%.

 

ענקית המזון הודיעה כי הרווח המתואם, בניכוי גורמים חד-פעמיים, עמד ברבעון הרביעי על 84 סנט למניה, ירידה מ-90 סנט למניה ונמוך מהתחזיות שציפו לרווח מותאם של 94 סנט. ההכנסות אמנם עלו ל-6.89 מיליארד דולר מ-6.84 מיליארד דולר, אך בכל זאת פספסו את התחזיות שעמדו על 6.94 מיליארד דולר.

מה דעתך על מניית THE KRAFT HEINZ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ההפסד ללא ניכוי גורמים חד פעמיים הסתכם ב-12.61 מיליארד דולר, בעקבות מחיקה של כ-15 מיליארד דולר בשווי המותגים העיקריים שלה, בראשם קראפט ואוסקר מאייר.

קטשופ של החברה קטשופ של החברה

 

 

קראפט הודיעה גם כי תקצץ את הדיבידנדים שהיא מחלקת. כאמור, היא חשפה כי באוקטובר הוגש לחברה צו מטעם רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) שלפיו מתנהלת נגדה חקירה הנוגעת לנהלי החשבונאות שלה. מהחברה נמסר כי פצחו בחקירה פנימית בנושא לאחר קבלת הצו, והם משתפים פעולה עם רשות ני"ע.

 

"החקירה הפנימית קבעה שהיינו צריכים לדווח עוד 25 מיליון דולר ברבעונים קודמים, ולכן הוספנו אותם ברבעון הרביעי של 2018", מסר בהצהרה סמנכ"ל הכספים של החברה, דיוויד קנופף.

 

עוד חשף כי החברה שוקלת מכירה של חלק מהחטיבות שלה השנה כדי להפחית את החובות. "בעוד שאנחנו מתכננים לקחת צעד אחורה ב-2019, אנחנו נשארים בטוחים שנרשום צמיחה ברווחים החל מ-2020 והלאה, על ידי מינוף המותגים, חסכון בעלויות ומקסום היכולות שלנו", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x