בורסת ת"א

דיווח חי

אסיפת מחזיקי האג"ח של אפריקה: "התקבלו הצעות נוספות לרכישה"

האסיפה התכנסה הבוקר לצורך הצגת ההצעה המשותפת של החברות ביג ומגה אור לרכישת השליטה באפריקה נכסים ב-1.37 מיליארד שקל; אתמול בערב הגיש בן משה הצעה חדשה וגם הוא מתמודד במאבק על אפריקה

יניב רחימי 10:1118.02.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אסיפת מחזיקי אגרות החוב של אפריקה השקעות התכנסה הבוקר (ב') לצורך הצגת ההצעה המשותפת של החברות ביג ומגה אור, ביחד עם משקיעים נוספים, לרכוש את השליטה באפריקה נכסים.

 

 

        

"התקבלו הצעות נוספות לרכישת אפריקה ונדון עליהם בהמשך" כך אמרה הבוקר מרב עופר אורן, הנאמנת למחזיקי האג"ח.

 

האסיפה נפתחה באווירה טעונה. עו"ד רענן קליר שמייצג את מוטי בן משה ניסה להציג את ההצעה המעודכנת אולם הוא נתקל בחוסר אמון מצד הנוכחים ובראשם עורכי הדין שמייצגים את המחזיקים, אופיר נאור וגיא גיסין.

 

לאספה הגיעו גם הנציגים של החברות ביג ומגה אור שהגישו הצעה לרכוש את החברה הבת, אפריקה נכסים, בתמורה ל-1.37 מיליארד שקל.

 

הניסיון שהוביל השופט איתן אורנשטיין להחיות את הצעת הסדר החוב שהגיש מוטי בן משה עלה בתוהו. אולם אתמול בערב הגיש בן משה הצעה מתוקנת וגם הוא נמצא בתמונה במאבק המתפתח על אפריקה.

עו"ד רענן קליר באסיפת מחזיקי האג"ח של אפריקה עו"ד רענן קליר באסיפת מחזיקי האג"ח של אפריקה צילום: יניב רחימי

        

 

אחד המשקיעים המוסדיים ביקר את ההתנהלות של בן משה שלא נכח באסיפה ואמר לנציגו, עו"ד קליר: "זו בדיחה מה שהולך פה, אתה עומד כאן וצוחק עלינו. אתה לא מסוגל לעמוד בהסדר המקורי, לכן אתם משנים את ההסדר. אם תחזרו את ההסדר המקורי, אנחנו נצביע בעדו, כבר אישרנו אותו".

 

מחזיקי אגרות החוב דרשו מעו"ד קליר להגיד אם הוא יכול לקיים את ההסדר המקורי. קליר בחר שלא להשיב.

 

לאחר שקליר סיים עלה לדבר עו"ד עדי פיגל שהציג את ההצעה של ביג, מגה אור ומשקיעים נוספים לרכוש את אפריקה נכסים. "באנו לפה בטוב, באנו באהבה, לא באנו לריב" אמר פיגל והוסיף "ההצעה הזאת נולדה ב-29 בינואר בפגישה שהתקיימה אצל פועלים אי.בי.אי שמצאו את ביג ומגה אור ופנתה אליהם בפברואר. הנאמן ועורכי והדין לא לקחו חלק בהצעה. מדובר בשני גופים שפנו אליהם (ביג ומגה אור, י"ר)".

 

בתשובה לשאלה שהציג עו"ד גיסין, האם אפשר לשפר את המחיר, השיב עו"ד פיגל כי "ההצעה הזאת דלפה לצערי יום לפני שהועברה, ואם המחיר היה יורד לא הייתם שואלים מה עם המחיר. אתם מקבלים סכום של 1.37 מיליארד שקל בלי בדיקות נאותות". פיגל הבהיר שלמציעים שהוא מייצג אין עניין להגיש הצעה לרכוש את כל אפריקה, אלא רק את החברה הבת, אפריקה נכסים.

 

אחד המחזיקים הפרטיים אמר: "אני חושב שהמציעים ראויים ביותר, אבל יש במציעים גופים פיננסים שאני מבין למה הם רוצים להיות בעסקה הזאת, גם אני רוצה להיות בעסקה ואני רוצה להיות בעסקה על פי חלקי באחזקה באג"ח של אפריקה". עו"ד פיגל הבהיר שאין אפשרות לצרף משקיעים נוספים לעסקה.

 

ניר אפשטיין שניהל את המכרז על אפריקה סיפר כי "אתמול בלילה פנה אלי גוף שהיה במכרז הקודם וביקש כרגע לא לומר את שמו. הוא מציע כ-2.2 מיליארד שקל. זה גוף רציני שמוכן להכנס למשא ומתן מיידי ולתת הצעה מחייבת עוד השבוע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x