$
שוק ההון

שולץ: "טבע תסגור 11 מפעלי ייצור בשנה הקרובה"

לדברי מנכ"ל טבע המהלך יסייע להפחית את נטל החוב הרובץ על החברה: "עד עתה הורדנו את החוב ב-4.4 מיליארד דולר ונוריד אותו ב-1.7 מיליארד דולר נוספים"; לגבי הקופקסון אמר שולץ כי הוא צופה שהתחרות ב-2019 רק תלך ותגבר

צלי גרינברג 15:5513.02.19

"במהלך השנה הקרובה נסגור 11 מפעלי ייצור, במטרה להפחית את החוב", כך אמר היום (ד') נשיא ומנכ"ל טבע קאר שולץ בשיחת ועידה עם משקיעים, אחרי פרסום הדוחות הכספיים המאכזבים לרבעון הרביעי.

 

 

"עד עתה הורדנו את החוב ב-4.4 מיליארד דולר ונוריד אותו ב-1.7 מיליארד דולר נוספים", המשיך שולץ והוסיף כי למרות זאת בכוונת החברה לחזק את פורטפוליו החברה במוצרי גנריקה ובהשקעות, ובכללם בתחום הביוטכנולוגיה".

 

לגבי הקוקפסון אמר שולץ ש"זה לא סוד שהפטנט של תרופת המפתח פקע ושיש לה תחרות גוברת. אנחנו מאבדים על התמחור סביב 25% מהמכירות בצפון אמריקה, ובסך הכל איבדנו 45% מהמכירות בסגמנט זה עד עתה". שולץ צופה לראות את הקצב הזה נמשך גם ב-2019. "יש ירידה גם באירופה, אם כי מתונה יותר, אך בסיכומו של דבר ב-2018 תפסנו 75% מנפח השוק", הוסיף. 

 

 

קאר שולץ מנכ"ל טבע קאר שולץ מנכ"ל טבע צילום: בלומברג

 

"2019 תהיה נקודת התחתית"

במסגרת הדוחות אמר שולץ כי "2018 היא השנה הראשונה לתוכנית הבנייה מחדש של החברה והגענו או עלינו על היעדים הפיננסיים המרכזיים שהצבנו לשנה זו. הצלחנו להפחית הוצאות בסיס בסכום של 2.2 מיליארד דולר, מעל ליעד שהצבנו, ואנו בדרך להפחית את עלויות הבסיס שלנו ב-3 מיליארד דולר ב-2019 בהשוואה להוצאות ב-2017".

 

"בהסתכלות קדימה" ממשיך שולץ "אנו צופים ש-2019 תהיה נקודת התחתית בחברה שלנו, שבה נתמודד עם אתגרים דומים לאלו של 2018 ובכללם המשך סחיפה של קופקסון בארה"ב ואירופה והחדרת Proair הגנרית לשוק, ונמשיך להוציא לפועל את תוכנית הבנייה מחדש של החברה ונמקד המאמצים בתקבולים מהגנריקה להורדת חוב החברה".

 

על תרופת המיגרנה החדשה של טבע, Ajovy, ציין שולץ כי "מאז השקתה בספטמבר האחרון בארה"ב אנו רואים עלייה בדרישה, נמקד את ההשקעה שלנו בצמיחתה ובהמשך הצלחתה של Astedo כמנועי צמיחה לחברה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x