$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

כשל הגישור בין מוטי בן־משה לאפריקה

מחזיקי האג"ח צפויים לבקש דיון לחילוט הפיקדון ונוטים למהלך השתלטות ומכירת החברות־הבנות בחלקים

גולן חזני 06:5010.02.19

נכשל הגישור בין מחזיקי איגרות החוב של אפריקה השקעות לבין מוטי בן־משה בעניין רכישת החברה במסגרת הסדר החוב. נציגות המחזיקים צפויה להגיש השבוע לבית המשפט בקשה לקיים דיון ב־18 בפברואר, כפי שקבע השופט איתן אורנשטיין במקרה של כישלון הגישור.

 

 

 

בן־משה, כך נודע, ביקש הנחה בתנאי העסקה וגם הלוואת מוכר בהיקף של 900 מיליון שקל ובריבית של 4%. מדובר באותה הבקשה שהגיש בגישור הקודם, לפני כחודש. המגשר, עו"ד צורי לביא, קיים פגישות נפרדות עם כל אחד מהצדדים, אבל הפערים ביניהם היו עצומים. נציגי המחזיקים ביקשו מבן־משה הצעה מחייבת, שאותה יוכלו להגיש למחזיקים — שכן היא תהיה בתנאים מסוימים, שלהם המחזיקים יסכימו — אבל הוא סירב.

 

בן־משה. הפקיד 90 מיליון שקל בן־משה. הפקיד 90 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

 

עתה אמור השופט אורנשטיין לדון בגורל הפיקדון בן 90 מיליון השקלים, שאותו הפקידו החברות אקסטרה ואלון רבוע כחול של בן־משה בידי נאמני האג"ח, הרמטיק, המעוניינים לחלט אותו. בדיון האחרון צידד השופט אורנשטיין בבן־משה וסירב להביא לדיון את שאלת הפיקדון, תוך שהוא גוער במחזיקים ושולח את הצדדים לניסיון הגישור, שכאמור כשל.

 

הנאמנים והנציגות נוטים להוביל מהלך של השתלטות על החברה וקבלת המניות לידיהם — שיאפשר להם למכור את אפריקה בחלקים, כלומר, את אפריקה נכסים לרוכש שמעוניין בפעילות נדל"ן באירופה, את דניה סיבוס לחברה הפעילה בתחום התשתיות ואת אפריקה מגורים לגוף שמעוניין בפעילות נדל"ן למגורים בישראל. כביש 6 צפוי להימכר לשיכון ובינוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x